Технології

Китай запустив експериментальний супутник для 6G

Влада Китаю запустила перший супутник, який можна використовувати для зв’язку шостого покоління. При цьому сама технологія ще знаходиться в розробці і недоступна для комерційного використання.

Китай запустив перший в світі випробувальний супутник для зв’язку шостого покоління. Пристрій вивели в космос ракетою-носієм Long March-6, запуск відбувся з космодрому Тайюань, який знаходиться в північній провінції Шаньсі.

Супутник 6G виявився поміж трьох китайських супутників, успішно виведених на орбіту. Вони призначені для дистанційного зондування Землі, пристрої розробила аргентинська компанія Satellogic. У модифікації супутника взяли участь компанії Chengdu Guoxing Aerospace Technology, UESTC і Beijing MinoSpace Technology.

Він буде використовуватися для перевірки працездатності технології 6G в космосі, оскільки смуга частот 6G розшириться до терагерцової частоти.

Супутник є першим технічним випробуванням застосування терагерцового зв’язку в космосі. Очікується, що технологія буде більш ніж в 100 разів швидше, ніж 5G, що дозволить передавати дані без втрат в космосі. Це забезпечить далекий зв’язок з меншою вихідною потужністю.

Супутник також оснащений оптичною системою дистанційного зондування навантаження для моніторингу катастроф, пов’язаних з врожаями, запобігання лісових пожеж, перевірки лісових ресурсів, моніторингу охорони водних ресурсів і повеней в горах, а також для отримання великих супутникових знімків і даних.

За даними видання China Daily, технологія 6G все ще знаходиться розробці, вчені повинні подолати кілька технічних перешкод в галузі фундаментальних досліджень, проєктування обладнання та його впливу на навколишнє середовище. Тільки після цього технологія стане доступна на ринку.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»