Технології

Стартапи з видобутку корисних копалин на астероїдах почали закриватися один за одним

Якщо ви, як і ми, стежили за темою розвитку сфери видобутку корисних копалин на астероїдах, то наступна новина вас явно не обрадує. Вже другий за два останніх місяці американський космічний стартап офіційно відмовився від цієї ідеї і в підсумку був поглинутий більш великою компанією, повідомляє портал Space Review. Нагадаємо, що в листопаді минулого року першою про зміну напрямку роботи заявила компанія Planetary Resources. Зараз про закриття і злиття з більш великою компанією, що працює в суміжній сфері, заявила Deep Space Industries.

Останні десять років ентузіасти, підприємці та чиновники активно обговорюють перспективи комерційного освоєння космосу і зокрема питання видобутку корисних копалин на астероїдах, Місяці та інших планетах Сонячної системи. Одними з піонерів цієї галузі були два американських стартапи — Planetary Resources і Deep Space Industries, які оголосили про бажання реалізації цих ідей ще в 2012 і 2013 роках.

Протягом останніх років інженери Planetary Resources змогли запустити кілька зондів, за допомогою яких була відпрацьована частина технологій, необхідних для пошуку, захоплення і видобутку ресурсів на астероїдах. Компаніям навіть вдалося привернути увагу однієї з держав. Подібні проекти зацікавили Люксембург, який навіть підписав угоду з Deep Space Industries і виділив фінансування на розробку зондів-видобувачів Xplore останньої, а також підписав меморандум про співпрацю з деякими іншими аналогічними стартапами.

Space Review зазначає, що незважаючи на високий інтерес з боку громадськості, обидві компанії в підсумку не змогли залучити серйозних інвестицій, які дозволили б їм просунутися далі в розвитку цієї сфери. Нестача коштів призвела до затримки реалізації планів і масових скорочень працівників. Спостерігаючи таку картину, в підсумку і уряд Люксембургу відмовився від продовження співпраці. Чи стало це фінальною крапкою — не повідомляється, але удар, для обох компаній, мабуть, виявився дуже серйозним.

У підсумку, як відзначається, обидва «змінили вектор розвитку» і були поглинені двома більш крупними компаніями — Bradford Space і ConsenSys. Цікаво, що друга взагалі не займається космічною сферою (і, швидше за все, не планує), а працює на ринку криптовалютних операцій. Перша базується в Європі і займається розробкою двигунів для мікросупутників та інших космічних апаратів.

Про злиття Deep Space Industries з компанією Bradford Space було оголошено на початку січня:

«Ми дійсно віримо в розвиток сфери дослідження багатств Сонячної системи і хотіли б стати одними з тих, хто буде готовий цим займатися. З іншого боку, досягнення цієї мрії вимагає більш покрокового і методичного підходу. Ми прийшли до висновку, що для цього потрібно вирішити набагато більше проблем, ніж передбачалося спочатку» — прокоментував покупку DSI глава компанії Bradford Space Айєн Фіхтенбаум.

Фіхтенбаум зазначив, що купівля DSI допоможе компанії проникнути на ринок США і збільшити асортимент продукції, який вона пропонує як державним, так і приватним космічним компаніям по всьому світу. Глава Bradford Space підкреслює, що багато перспективних проектів, які розроблялися в DSI, продовжать розвиватися вже всередині Bradford Space. Мова йде, наприклад, про двигун Comet на унікальному «водному» виді палива, а також зонді Xplorer. Правда, тепер розробка буде спрямована не на освоєння астероїдів і їх корисні копалини, а на створення супутників для навколоземного простору.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button