Технології

Китай завершує будівництво «штучного сонця»

У китайському місті Хефей з 2006 року йде розробка «штучного сонця» для імітації процесу ядерного синтезу, за допомогою якого дане Сонце генерує енергію. Щоб отримати альтернативне і безмежне джерело енергії, вчені розігрівають плазму до рекордних температур всередині спеціальної камери, під назвою токамак. У листопаді дослідникам вдалося розігріти плазму до температури 100 мільйонів градусів Цельсія, і тепер стало відомо, що китайське «Сонце» буде повністю добудовано вже в 2019 році.

Токамак має назву EAST, і є модифікованою версією експериментального пристрою HT-7, протестованого в далекому 1994 році. За словами чиновника Китайської національної ядерної корпорації Дуань Сюру, вже зовсім скоро пристрій зможе досягти успіху в іонній температурі і його будівництво можна буде вважати завершеним. Після цього людство зробить один з найбільших кроків до переходу на необмежене джерело чистої енергії.

Плазма «штучного сонця» буде в 7 разів гарячіше, ніж справжньої зірки. Якщо ця мета буде досягнута, новий пристрій стане надійним шаблоном для створення термоядерних реакторів, які забезпечать всю нашу планету альтернативною енергією. Китай готовий на багато що заради досягнення цієї мети, тому і закриває очі на те, що підтримка токамака обходиться в 15 000 доларів в день.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button