Земля

Китайці вперше здобули “палаючий лід” з дна моря

Китайські нафтовики вперше в історії видобули з океанічного дна в Південно-Китайському морі “палаючий лід” – з’єднання води та природного газу, що перетворилося в кристалічну речовину під високим тиском і низьких температур. Про це повідомило Центральне телебачення Китаю з посиланням на міністерство земельних і природних ресурсів КНР.


“Той факт, що ми зуміли успішно здійснити видобуток цієї корисної копалини, свідчить про те, що в плані теоретичної бази і відповідних технологій Китай в даному напрямку досяг безпрецедентних успіхів. Це означає, що наша країна зайняла передові позиції з видобутку “пального льоду”, – заявив заступник Управління геологічних досліджень міністерства Чі Цзіньфа. – Це буде такою ж великою подією, як сланцева революція в США. У підсумку методи використання енергії в майбутньому зазнають трансформацію”.

Зразки були підняті з глибини понад 1,2 км. 200-метрова підводна свердловина перебувала в 285 км на південний схід від Гонконгу.

За словами заступника головного інженера Управління геологічних досліджень КНР Е Цзяньлана, до теперішнього моменту видобуто 120 куб. м цього енергоносія, вміст метану в якому становить 99,5%. “Ми працюємо вже 8 днів, і щодня дістаємо з дна не менше 10 тис. куб. м “пального льоду”, іноді за добу нам вдається добути до 35 тис. куб. м. Тим самим ми досягли спочатку поставленого завдання”, – розповів він журналістам.

Як зазначили учасники проекту, один куб. м такої речовини еквівалентний 160 куб. м природного газу в пароподібному стані: на 100 літрах газу автомобіль може проїхати 300 км, а на 100 літрах “пального льоду” – 50 тис. км.

Зараз аналогічними проектами займаються і інші країни світу, зокрема Канада і Японія, проте жодна з них не змогла успішно реалізувати поставлене завдання – добути з-під морського дна “палаючий лід” технічно непросто.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments