Всесвіт

Космічні телескопи допоможуть отримати більш чіткі знімки чорних дір

Астрономи лише нещодавно змогли отримати перші в світі фотографії чорної діри, і тепер перед дослідниками стоїть завдання отримання більш чітких знімків, що допоможе протестувати Загальну теорію відносності Ейнштейна. Вчені з Університету Неймегена, Нідерланди, спільно з колегами з Європейського космічного агентства та інших наукових установ пропонують концепцію отримання більш чітких знімків чорної діри, засновану на використанні спеціальних космічних радіотелескопів.

Ідея полягає в розміщенні двох або трьох супутників на круговій орбіті навколо Землі для спостережень за чорними дірами. Ця концепція отримала назву Event Horizon Imager (EHI). У своєму дослідженні вчені опублікували зображення чорних дір, отримані в результаті моделювання, які показують, як будуть виглядати знімки високого дозволу, зроблені за допомогою системи телескопів EHI.

«Використання супутників замість наземних телескопів, таких як радіотелескоп Event Horizon Telescope (EHT), має ряд переваг, — сказав провідний автор нового дослідження Фрік Рулофс (Freek Roelofs) з Університету Неймегена. – У космосі можна проводити спостереження на більш високих частотах, на яких спостереження з Землі утруднені через фільтрацію цих частот атмосферою. Крім того, у космосі можна значно збільшити відстань між телескопами. Це дозволяє зробити великий крок вперед. Ми зможемо зробити знімки з роздільною здатністю, що перевищує роздільну здатність телескопа EHT більш ніж у 5 разів».

У дослідженні також розглянуто можливий спосіб передачі даних для аналізу. Дані, отримані за допомогою наземного телескопа EHT, в даний час доставляються в аналітичні центри за допомогою літаків на жорстких дисках. Зрозуміло, що такий спосіб доставляння неможливий при використанні космічних телескопів, тому дані можуть бути передані на Землю за допомогою лазерної системи передачі даних, при цьому первинна обробка даних буде проводитися вже на борту цих супутників, вказують автори.

Дослідження опубліковане в журналі Astronomy & Astrophysics.

Кнопка «Наверх»