Екологія

Китайські архітектори побудують купола, рятуючись від смогу

Китайські вчені, спільно зі своїми колегами з Великобританії ще в 2009 році почали працювати над проектом зі захисту міст від смогу. Стимулом до розвитку проекту послужила плачевна ситуація в Пекіні. І поки весь світ думав, як врятувати планету, Китай запропонував просто відгородитися від неї.

kytaiski_kupoly02_resized

Згідно з проектом, розробленим китайськими вченими та архітекторами, в кожному місті можна було б створити «чисті зони». Ці зони – не що інше, як мініатюрні біосфери, поміщені під купола.

kytaiski_kupoly01_550

Проект – фантастичний, але тільки не сьогодні. Для зведення сфер над зеленими зонами запропоновано використовувати пластик ETFE – матеріал, який широко застосовується в сучасному будівництві. Той же матеріал використовувався в Китаї, для створення купола на Літній Олімпіаді 2008 року.

kytaiski_kupoly03_550

Усередині сфер з ETFE матеріалу, можна було б розбивати парки і робити зони вільні від повітряного забруднення. Китайські вчені стверджують, що такі «повітряні заповідники» надалі можна було б використовувати по всьому світу. Більш того, освоєння технології штучних біосфер дозволило б створювати такі комплекси, наприклад в пустелях.

Читайте також: Екологічний плавучий острів для талановитих людей без американської візи

Вчені вважають, що біосферу під куполом можна було б повністю регулювати. Простіше кажучи, за допомогою куполів з ??ETFE пластику можна садити полярні мохи в Сахарі та персики в Тундрі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button