Здоров'я

Китайські олівці містять небезпечний свинець

 

Китайські фахівці попереджають: гризти олівці небезпечно. Ця звичка пояснює підвищену концентрацію свинцю в тілі дітей, що проживають поблизу хімічних заводів.

foto_cikavosti_18.06.2014-6-010_resized

Зокрема, фабрику в Дапу, південна провінція Хунань, довелося закрити після того, як більш ніж у 300 дітей у крові знайшли підвищений рівень свинцю. Проби бралися і навколо фабрики, і на її території. У Китаї проблема отруєння свинцем виникає не в перший раз. Вся справа в стрімкому економічному зростанні, що загрожує навколишньому середовищу.

Читайте також: Вченими розширено список хімікатів, що руйнують мозок дитини

Приміром, в 2009 році від отруєння свинцем постраждали майже 1000 дітей в провінції Шеньсі. Уряд досі не може вирішити проблеми зі свинцем, особливо в бідних частинах країни. Вважається, що свинець може накопичуватися в олівцях. Але поки це підтверджено не було.

Отруєння свинцем – один з найпоширеніших видів отруєнь важкими металами. Як правило, страждають діти 1-5 років. В тіло метал може потрапити з забрудненого пилу. Він провокує симптоми хронічної інтоксикації і призводить до пошкоджень усіх відділів головного мозку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button