Всесвіт

І на Марсі будуть яблуні рости

Вирішивши, що людство достатньо освоїло технологію вирощування рослин на Землі, дослідники вирішили спробувати вирощувати їх в агресивному середовищі. Саме цим зайнявся вчений з Вірджинії, використовуючи в своїх експериментах ґрунт з метеорита.

foto_cikavosti_18.06.2014-6-012_resized

У ньому він планує вирощувати все – від спаржі до картоплі. Якщо дослідження виявиться успішним, воно може стати основою для вирощування продуктів харчування в космосі, забезпечуючи людей їжею в період довгих перельотів, метою яких буде пошук планет, придатних для колонізації.

Єдиний у своєму роді вчений Майкл Маутнер, що називає себе “астроекологом”, вважає, що це цілком можливо. Він вважає, що в майбутньому деякі з земних рослин будуть рости на інших планетах. Він упевнений, що його робота буде мати життєво важливе значення для виживання майбутньої колонії на Марсі.

Читайте також: Політ на Марс необхідний для виживання людського роду — відео

Фінансована приватними особами програма Mars One припускає, що людське поселення з’явиться на Марсі вже в найближче десятиліття. Тим часом в НАСА вважають, що людину на Червону планету можна буде доставити до 2030 року. Проте однією з найбільших проблем на сьогоднішній день є забезпечення астронавтів їжею – вартість відправки кілограма продуктів харчування в космос становить $ 23000. Можливість вирощування продуктів в космосі допоможе істотно скоротити ці витрати.

За словами доктора Маутнера з Університету Співдружності Вірджинії, метеорити часто містять фосфат, нітрати, і навіть воду, якими можуть харчуватися рослини. Щоб вирощувати рослини, вчений взяв приблизний склад метеорита і створив субстанцію, яка б максимально відповідала ґрунту.

“Різноманітні ґрунтові бактерії, водорості, спаржі і картопля добре росли в цих астероїдних / метеоритних ґрунтах, а також у ґрунті марсіанських метеоритів”, – повідомив Маутнер.

План вченого полягає в тому, щоб підібрати кілька типів рослин і найбільш підходящі для їх росту позаземні види ґрунтів, визначивши тим самим найкращі умови для створення ферми в космосі.

“Враховуючи передбачувані обсяги астероїдів можна припустити, що ці ресурси можуть забезпечити трильйони людей продуктами, необхідними для існування в нашій Сонячній системі і, зрештою, в мільярдах інших сонячних системах по всій галактиці”, – сказав доктор Маутнер.

В даний час експеримент Маунтера знаходиться на дуже ранній стадії. Наприклад, його концепція досі не враховує недолік кисню на інших планетах або зміни гравітаційних умов. Однак, на його думку, це є першим кроком до забезпечення інструментів, необхідних людині, щоб краще дослідити сонячну систему і вийти за її межі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button