Екологія

Клімат вбиває

Підвищення середніх глобальних температур на 1,5-2 градуси Цельсія вище показників XIX століття призведе до збільшення показників смертності на десятки тисяч осіб у рік тільки в Китаї. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Песимістичний прогноз зберігається, навіть якщо враховувати поліпшення охорони здоров’я, збільшення кількості систем кондиціонування повітря і легкий доступ до чистої питної води. У цьому випадку підвищення глобальної середньої температури на пів градуса призведе до додаткових 30 тисяч смертей. У відсутності зусиль по зниженню смертності цей показник може збільшитися на 50 відсотків.

Середні глобальні температури вже піднялися на один градус Цельсія вище доіндустріальних значень, що сприяє більш тривалим і інтенсивним засухам і хвиль спеки.

У 2003 році аномальна спека в Європі призвела до загибелі понад 70 тисяч осіб. Крім того, липень поточного року виявився найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень. За словами вчених, ця тенденція не піддається поясненню, якщо не враховувати антропогенний вплив на клімат Землі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть