Земля

Кліматологи попередили, що раз на три роки на США будуть обрушуватися подвійні урагани

Один ураган – вже досить серйозна проблема, але дослідники з Прінстонського університету заявили, що в найближчі десятиліття на східне узбережжя США і країни Мексиканської затоки почнуть регулярно обрушуватися подвійні урагани.

Ці три урагани сформувалися в Мексиканській затоці в 2017 році / © NASA

Підвищення рівня Світового океану у зв’язку з таненням льодовикових щитів і збільшення кількості опадів загрожують людству зміною поведінки ураганів. Якщо сьогодні руйнівні тропічні шторми зазвичай обрушуються на берег поодинці і вкрай рідко в тандемі, то вже протягом найближчих десятиліть звичайною справою будуть подвійні урагани, які відбуватимуться один за одним.

У рідкісних випадках урагани можуть формуватися навіть втрьох, як це сталося в 2017 році, коли на східне узбережжя Північної Америки обрушилися відразу три «іменних» урагану: «Харві», «Марія» і «Ірма». У 2021-му США знову постраждали від подвійного урагану: спершу їх наздогнала «Іда», а потім «Ніколас», спільний економічний збиток яких перевищив 75 мільярдів доларів.

Згідно з результатами дослідження вчених з Прінстонського університету (США), опублікованого в журналі Nature Climate Change, в найближчому майбутньому руйнівні урагани і тропічні шторми будуть набагато частіше обрушуватися на прибережні райони. А в деяких районах, таких як узбережжя Мексиканської затоки, регулярно будуть утворюватися подвійні урагани.

Проаналізувавши дані і провівши комп’ютерне моделювання, вчені прийшли до висновку, що протягом століття ймовірність утворення двох наступних ураганів з періодичністю у два тижні помітно підвищилася. При збереженні нинішніх тенденцій і підвищенні вуглецевих викидів в атмосферу періодичність утворення подвійних ураганів різко зросте: з 10-92 років за XX століття до одного-трьох років.

Оскільки між послідовними ураганами проходить занадто мало часу, щоб постраждалі райони встигли хоча б частково відновитися, спільний збиток може бути величезним, як це виявилося у випадку «Ніколаса». Цей ураган викликав більше проблем, ніж очікувалося, через руйнування, влаштовані «Ідою».

Тепер фахівцям з планування і регіональним службам з надзвичайних ситуацій слід заздалегідь готуватися до подвійних або навіть потрійних ударів, щоб встигнути надати людям допомогу до того, як їх наздожене чергове буйство стихії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button