Людина

Медики спростували користь прийому вітаміну D як засобу проти старіння

Британські вчені й медики з Університету Ньюкасла (Newcastle University) спростували корисність одного з методів боротьби зі старінням. Вони вказали, що прийом вітаміну D у вигляді харчових добавок, який приймають літні люди, не збільшує міцність кісток і не зменшує ризик травмонебезпечних падінь.

Медики опровергли пользу приема витамина D как средства против старения

Під час дослідження вчені проаналізували дані 4 тисяч осіб у віці від 70 років. Добровольців розділили на кілька груп залежно від кількості вживаного вітаміну D. Їм один раз в місяць вводили по 300, 600 або 1200 мікрограмів вітаміну і оцінювали його вплив на мінеральну щільність кісток.

За результатами експерименту було встановлено, що дані харчові добавки не впливають на літніх людей, однак у групи, члени якої брали найбільше корисних речовин, був відзначений сприятливий ефект на процеси метаболізму кісткових клітин. На думку вчених, у людей похилого віку дійсно є дефіцит цього вітаміну, але високі дози не дають необхідного ефекту.

За словами медиків, для боротьби з крихкістю кісток необхідно вживати здорову їжу, частіше гуляти на свіжому повітрі, а також регулярно робити зарядку.

Раніше вчені встановили, що фізичні вправи три рази на тиждень відсувають старіння головного мозку.

Кнопка «Наверх»