Здоров'я

Кофеїн здатний послабити симптоми кокаїнової залежності

В ході нового дослідження американські вчені виявили, що кава здатна послаблювати симптоми кокаїнової залежності. Виявилося, що напій в цьому плані найбільший вплив робить на представниць прекрасної статі, які страждають наркотичною залежністю.

25-11-14-foto-cikavosti550x359-1

Дослідники повідомили, що кокаїн міняє менструальний цикл і рівень естрогену (жіночого статевого гормону). Попередні дослідження показали, що підвищений рівень естрогену часто призводить до кокаїнової залежності. Взагалі ж жінки реагують на кокаїн при значно меншій дозі, ніж чоловіки. А кофеїн здатний блокувати зміни в мозку, пов’язані з вживанням кокаїну, відновлювати цикл і знімати гостроту симптомів залежності.

Читайте також: На скільки років скорочують ваше життя шкідливі звички?

Вчені провели експерименти на лабораторних щурах. У тварин кокаїн викликав різні зміни циклу. Але зміни не відбувалися, якщо кофеїн вводили через 30 хвилин після кокаїну. Так само діяло введення комбінації кокаїну і кофеїну.

Кокаїн стимулює вивільнення дофаміну (гормону задоволення) в мозку, що дає ейфорію і призводить до залежності. Кофеїн впливає на аденозинову систему, задіяну в циклі сон-пробудження. Аденозин регулює рівень дофаміну в мозку, знімаючи симптоми залежності.

Натхнення: medicinform.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button