Головна / Здоров'я / Мультиварка і пароварка: що краще?

Мультиварка і пароварка: що краще?

Час «нескінченного» стояння біля плити відходить у минуле. Нові технології приходять на допомогу домогосподаркам, полегшуючи їх життя. Тепер у нас є кухонні помічники, які буквально готують їжу за нас. У цій статті ми розповімо вам про плюси і мінуси мультиварки і пароварки.

Немає однозначної відповіді, кому віддати перевагу. Рішення приймає кожна господиня, зваживши всі «за» і «проти». Деякі домогосподарки настільки закохані в мультиварку, що купують другу. Інші ні на що не проміняють пароварку.

Кращим буде той агрегат, який виявиться вам найбільш корисним і буде радувати все ваше сімейство смачними, корисними і різноманітними стравами.

В чому різниця?

  • Якщо в мультиварці ви можете готувати тільки одне блюдо, то в пароварці 2 або 3, оскільки пароварки 2-3 ємності, розділені гратами. Звичайно ж, це не означає, що в пароварці можна одночасно приготувати якийсь десерт і рибу зі спеціями. Але м’ясо з овочами і гарніром – цілком прийнятне поєднання. У той же час мультиварка всі ці страви зможе приготувати окремо. Вам доведеться вибирати: м’ясо, овочі або гарнір.
  • Мультиварки володіють досить великим об’ємом. Так, мінімальний обсяг каструлі становить 2,5 літра. Якщо ви готуєте багато, то це буде хорошим вибором. Правда, витрата електроенергії також буде великою, оскільки у мультиварок велика потужність. А пароварка з її порівняно невеликими чашами ідеально підійде для приготування вечері.
  • У пароварці ви не тільки зможете приготувати їжу, але і розігріти і розморозити. У той же час мультиварки багатофункціональні. Вони не тільки здатні приготувати їжу на пару, але і можуть варити, тушкувати, смажити і запікати. Крім того, мультиварку ви можете використовувати в якості фритюрниці.

Вибір за вами

Як ви розумієте, і мультиварка, і пароварка однаково хороші, і вибір залежить від ваших уподобань і обставин. При виборі кухонного агрегату варто звернути увагу на наступні речі:

  • Якщо у вас велика сім’я, і ви звикли готувати якесь одне блюдо в великій кількості, то краще вибрати мультиварку. Якщо ж ви за різноманітне харчування, і часто балуєте своїх членів сім’ї кількома різними стравами, то вам підійде пароварка.

  • Якщо ж ви живете одні або вас двоє, то пароварки вам повинно бути достатньо. Втім, можете вибрати каструлю і готувати їжу про запас, на кілька днів.

  • Якщо мова йде про корисність для здоров’я, то пароварка тут однозначно у виграші. Страви, приготовлені на пару, зберігають всі корисні властивості.

  • В ціновій категорії пароварка знову перемагає, оскільки в середньому мультиварка коштує в 2-3 рази дорожче пароварки. Правда, тут багато що залежить від фірми-виробника і функціоналу. І пароварки бувають досить дорогими.

  • Якщо у вас маленька кухня, де кожен сантиметр на вагу золота, то вам підійде пароварка, оскільки вона займає менше місця.

Так що вибір за вами!

Аркадій Галанін

Натхнення: www.likar.info