Здоров'я

Соляна печера: користь або марна трата грошей

Все більшу популярність набирає відвідування соляних печер, особливо, серед тих, хто втомився постійно лікуватися від респіраторно-вірусних захворювань. Чи правда, що соляна печера — хороша заміна медикаментозних імуномодуляторів? Розбираймося.

Що це таке?

Галокамера або соляна печера — це спеціально обладнана кімната, стіни, підлога і стеля, якої викладені великими блоками солі. Всередині кімнати підтримується певний рівень температури та вологості, комфортний для організму. У повітрі розпорошується аерозоль, що містить частинки солі, внаслідок цього і досягається лікувальний ефект. Також існують штучні галокамери (без стін з цієї солі), в них використовують солі натрію і хлорид калію.

У чому полягає процедура?

Галокамера обладнана зонами для відпочинку. Як правило, це шезлонги або зручні крісла. Для повного розслаблення, в кімнаті приглушене світло і грає медитаційна, ненав’язлива музика. Сухий аерозоль подається через вентиляцію, а повітря фільтрується, проходячи через соляні блоки. Перебуваючи в новому мікрокліматі, організм перебудовує свою діяльність, адаптується і починає заспокоюватися. В цей час, вдихаючи сольові частинки, знижується активність запальних і інфекційних процесів, стимулюється імунітет. Час перебування в печері варіюється від 40 до 20-30 хвилин, залежно від показань. Дітям, як правило, достатньо і 30 хвилин.

При показаннях яких необхідно відвідувати печеру?

Показань до відвідування галокамери досить багато, але більшість з них пов’язані з захворюваннями верхніх дихальних шляхів. Сюди слід віднести: бронхіальну астму, відновлення після пневмонії, алергічний риніт, аденоїдит. Соляна печера буде також корисна при шкірних захворюваннях, проблемах з серцево-судинною системою, ендокринних патологіях і психологічної нестабільності (депресії, неврози, стреси). Особливо корисна печера для профілактики респіраторно-вірусних захворювань дітей, що відвідують дитячий садок або школу. Але не рекомендується дітям, які не досягли 1 року.

Чи є протипоказання?

На жаль, як і для будь-якої процедури, існує ряд протипоказань. А саме:

— злоякісні пухлини;

— серйозний розлад психіки;

— цукровий діабет, серцева недостатність;

— непереносимість аерозолю і алергічні реакції;

— алкоголізм і наркоманія;

— вагітність і лактація (необхідно консультація лікаря);

— період хвороби ГРВІ, грипу та інших вірусних та інфекційних захворювань.

Шкода або користь?

Більшою мірою, відвідування галокамери ніякої шкоди не несе. При дотриманні всіх правил і рекомендацій, можна сміливо проходити спелеотерапію (лікування сіллю). Головне, стежити за своїм станом, і особливо, за станом дитини. Якщо ніяких побічних реакцій не спостерігається, все відчуває себе прекрасно, то можна далі продовжувати оздоровлюватися даними способом.

Буває, що після 2-3 процедур з’являється кашель. Це нормальне явище, оскільки сухий аерозоль надає відхаркувальну дію і допомагає розріджувати мокротиння у бронхах. Зазвичай, кашель припиняється до середини терапії. Якщо ж кашель посилиться або не пройде, то необхідно припинити відвідувати печеру і звернутися до лікаря.

Крім кашлю, може проявитися риніт. Все через те, що сольові частинки розріджують слиз в пазухах. Після використання паперових хусточок за призначенням, все припиниться.

Також, іноді, спостерігається підвищення температури тіла до 37,5 градусів. Це є нормою. Соляний аерозоль володіє імуномодулюючою властивістю, його частинки борються з вогнищем прихованої інфекції, звідси підвищення температури. Але якщо показник температури перевищив 37,5 градусів — необхідно звернутися до лікаря.

Відвідування соляної печери є прекрасним замінником профілактичних медикаментозних засобів, у тому разі, якщо це справжня печера з достатньою концентрацією солі в повітрі. Перед вибором місця, обов’язково потрібно ознайомитися з відгуками і порадитися з лікарем. Не попадайтеся на гачок недобросовісних власників, відвідуйте лише перевірені місця. Тоді процедура не буде марною тратою коштів, а буде користю для здоров’я.

Кнопка «Наверх»