Екологія

Дослідження: мікроорганізми можуть спільно боротися з високою температурою

Нове дослідження показало, що мікроорганізми можуть спільно боротися з високою температурою. Продовження подібних експериментів дозволить передбачити реакцію планети на зміну клімату.

Дослідники припускали, що високі температури, в залежності від мікроорганізмів, призводять до їх посиленого розмноження або загибелі. У новій статті, опублікованій в журналі Nature Microbiology, вчені з Делфтського технічного університету описали, що мікроорганізми можуть взаємодіяти для того, щоб вижити. Вони проводили експерименти на пекарських дріжджах (Saccharomyces cerevisiae).

Вони описали спільну стратегію, яку організми використовують для виживання. Для цього вчені розробили математичну модель, яка показала, що дріжджі допомагають один одному при температурах близько 40°C або вище.

«Ми виявили, що вони можуть працювати разом, щоб упорядковувати навколишнє середовище. З підвищенням температури дріжджові клітини виділяють глутатіон, щоб допомогти один одному. Глутатіон заглушає шкідливі хімічні речовини — наприклад, реактивні види кисню, які завдають шкоди клітинам», — зазначили вчені.

Фахівці з Делфта вивчили, як популяції різної щільності реагували на температурні зміни. Виявилося, що між ними є прямий зв’язок — тільки великі популяції можуть впоратися з дуже високими температурами. Дослідники пояснили, що якщо достатня кількість дріжджових клітин працює разом в популяціях, то вони здатні виробляти таку кількість глутатіону, яка дозволить їм вижити.

На думку авторів наукової статті, це дослідження особливо актуально через зміни клімату.

«Ми поки не розуміємо, яким чином різні види будуть справлятися з високими температурами. Це дозволило б точніше спрогнозувати, як планета відреагує на кліматичні зміни», — відзначили дослідники.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button