Людина

Американські кардіологи озвучили нові норми артеріального тиску

Американські кардіологи переглянули раніше використовувані норми артеріального тиску, і озвучили нові. На думку медиків, більш сучасний підхід і «ліміти» допоможуть виявити ознаки розвитку гіпертонії на більш ранніх стадіях.

Ґрунтуючись на дослідженнях, проведених Національним інститутом охорони здоров’я США, американські вчені вивели нові норми «верхнього» артеріального тиску. Якщо раніше медичні працівники вважали, що для пацієнтів вікової категорії 65+ цілком прийнятним вважається показник від 120 до 129 мм рт. ст., то тепер планка знижена до граничного мінімуму, при нижньому значенні у 80 мм рт. ст. Крім того, гіпертонія першої стадії «починається вже з 130-139 мм рт. ст. на 80-89 мм рт. ст., а при 140 мм рт. ст. вже діагностується друга ступінь тяжкості захворювання.

Медики також рекомендують починати терапію, спрямовану на нормалізацію артеріального тиску, вже при показниках 130 мм рт. ст. на 80 мм рт. ст. Проте як лікування пропонуються не медикаментозні препарати, а корекція способу життя, дієти та фізичних навантажень. При наявності супутніх захворювань, таких як цукровий діабет або порушення функцій нирок, перед тим, як приступати до терапії, варто проконсультуватися з лікарем, який допоможе підібрати необхідні аптечні засоби.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button