Головна / Людина / Денний сон двічі в тиждень знижує ризик інфаркту та інсульту в два рази

Денний сон двічі в тиждень знижує ризик інфаркту та інсульту в два рази

Більшість з нас не треба переконувати в користі денного сну, проте раніше ряд досліджень вказував на можливий зв’язок звички подрімати вдень з серйозними серцево-судинними захворюваннями або навіть діабетом другого типу.

Вчені з Університетського госпітального центру у швейцарській Лозанні вирішили внести ясність у це питання і вирішили з’ясувати, як впливає частота денного сну на здоров’я людини.

Для дослідження, яке тривало більше п’яти років, були відібрані 3,5 тисячі жителів Швейцарії, які раніше не мали жодних серйозних проблем з серцево-судинною системою.

Деякі з них мали звичку спати удень і робили це в середньому два рази на тиждень, деякі переривалися на тиху годину, кожен день, інші нехтували денним відпочинком.

За час дослідження було зафіксовано 155 різного роду ускладнень, пов’язаних з роботою серця і судин, при цьому ризик таких ускладнень виявився найменшим у групі, учасники якої спали вдень всього один-два рази на тиждень: він знизився на 48% (навіть з урахуванням шкідливих звичок, що підвищують ймовірність цих захворювань, наприклад, куріння).