Людина

Коли вже можна залишити дитину одну вдома?

Варто вам тільки задуматися над тим, щоб залишити дитину вдома без нагляду, як у голові відразу ж виникають сцени з фільму «Один вдома»? Ви уявляєте собі безкінечні комп’ютерні ігри, гори фастфуду і галасливі вечірки з друзями? Однак цілком можливо, що ви даремно турбуєтеся, і ваша дитина вже цілком самостійний для того, щоб залишитися вдома одному.

Ваші побоювання цілком виправдані, однак якщо ви все ж вирішите залишити дитину одну, ви отримаєте цілий ряд переваг. Ви зможете виховати в дитині почуття відповідальності, вам буде на кого залишити молодших дітей і до того ж ви нарешті зможете провести тихий вечір сам на сам зі своїм чоловіком.

Так як же зрозуміти, в якому віці вже можна залишити дитину одну? Чи вона достатньо доросла, щоб доглянути за молодшим братом чи сестрою? Вчені вважають, що відповіді на ці питання залежать від конкретної ситуації.

Більшість експертів сходяться на думці, що в 10-11 років дитину вже можна почати залишати одну на короткі періоди часу (менше години) протягом дня, щоб переконатися, що її це не злякає, і вона вже достатньо доросла, щоб вести себе належним чином. Проте можливо вам варто почекати ще рік або два, перш ніж залишати дитину одну на всю ніч. Ось кілька питань, які вам варто поставити собі, перш ніж залишити дитину одну:

 • Ви живете в спокійному районі? Який у нього рівень злочинності?
 • Чи є у вас в будинку охоронна система і чи вміє ваша дитина користуватися нею?
 • Чи здатна ваша дитина додержуватися найважливіших правил: замикати двері після виходу з квартири, не відчиняти двері стороннім людям?
 • Виявляє ваша дитина належну розсудливість і відповідальність (наприклад, щодо домашніх завдань або роботи по дому)?
 • Чи є у вас друзі, сусіди, або члени сім’ї, які можуть негайно приїхати до вас додому у випадку виникнення екстреної ситуації?
 • Спокійно ваша дитина сприймає ідею залишитися вдома одна?

Якщо ви відповіли «так» на більшість цих питань, ваша дитина швидше за все готова залишитися вдома одна. Однак перш ніж ви в перший раз залишите її за головного, переконайтеся в тому, що вона знає такі базові речі:

 • що робити в тому випадку, якщо хтось дзвонить у двері,
 • що робити, якщо дзвонить телефон,
 • можна запрошувати в гості друзів, і якщо можна, то скільки,
 • що вона може їсти, поки перебуває вдома одна, скільки часу їй дозволено дивитись телевізор та грати в комп’ютерні ігри.

Також вам варто підготувати свій будинок, щоб дитині було максимально зручно, коли вона залишиться одна. Подбайте заздалегідь про найбільш важливі речи і не забудьте скласти список телефонів на випадок екстреної ситуації і повісити на видне місце. В цьому списку обов’язково повинні бути:

 • ваш мобільний телефон
 • телефони родичів або друзів, що живуть неподалік,
 • телефони сусідів,
 • телефони ваших лікарів,
 • телефонні номери для виклику швидкої, пожежників і міліції.

Читайте також: 

Обов’язково обговоріть з дитиною заздалегідь, що потрібно робити в екстрених випадках, таких як пожежа, відключення електрики, а також у разі екстремальних погодних умов. Зберіть аптечку з усім необхідним і поясніть дитині, як саме нею користуватися. Перш ніж підете, переконайтеся, що телефонна лінія працює. Переконайтеся, що у вас вдома досить їжі і ваша дитина не залишиться голодною. Можете також навчити їй користуватися мікрохвильовкою, електрочайником, тостером або іншими кухонними приладами, щоб вона могла сама приготувати собі поїсти. Обов’язково сховайте все, до чого ваша дитина не повинна дістатися; це можуть бути рецептурні препарати, алкоголь, сигарети і зброя.

У перший раз не йдіть надовго, залиште дитину одну на півгодини або годину. Коли повернетеся, обговоріть з нею, як все пройшло. Надалі можете поступово збільшувати час своєї відсутності.

І запам’ятайте, якщо ви все ж зважилися і залишили дитину одну, ви повинні завжди бути на зв’язку. Не забувайте брати з собою мобільний телефон і завжди відповідайте на дзвінки, а також час від часу телефонуйте дитині самі, щоб упевнитися, що у неї все гаразд.

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button