Всесвіт

Комета Каталіна максимально зблизилася з Землею

Знаменита комета Каталіна (C / 2013 US10), відкрита в 2013 році в ході проекту з пошуку астероїдів і комет Catalina Sky Survey, знаходиться в процесі першого і останнього відвідування внутрішньої області Сонячної системи. Комета обігнула Сонце в листопаді минулого року і в даний час знаходиться на мінімальній відстані від Землі – 107800000 кілометрів за станом на 17-18 січня.

e8e4e17be44b7d4c1c618d20536952e8

Ясуші Аосіма зробив цей знімок комети в місті Сідзуока в Японії, фотограф зміг відобразити комету під час її проходження «неподалік» від галактики Вертушка (M101). На знімку можна спостерігати також зоряну систему Міцар-Алькор в сузір’ї Великої Ведмедиці.

Головною особливістю комети, яка прилетіла, як припускають вчені, з Хмари Оорта, є наявність двох хвостів – газового і пилового. Аосіма зазначив що в газовому хвості можна бачити розрив, який може бути ознакою деформації хвоста під впливом сонячного вітру.

Зоряна величина комети становить 6, що означає, що комета занадто тьмяна для неозброєного ока, але в телескоп її спостерігати можна.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button