Всесвіт

Curiosity виявив на Марсі сліди озера з прісною водою

У кратері Ґейл марсоходом Curiosity на Марсі були виявлені докази, які свідчать про те, що на червоній планеті раніше було прісноводне озеро. Відповідне свідоцтво було опубліковано в джерелі видання Science.

У минулому році дослідники за допомогою даних Curiosity змогли довести, що на Марсі раніше були струмочки, які містять солону воду. Вчені ще тоді говорили про те, що виявлена вода є питною і цілком придатною для споживання її людиною.

Вік утворень, які є на території Марса прирівнюється, орієнтовно, 4,2 мільярдів років. Тим не менш зазначалося, що утворилося озеро ще близько 3,5 мільярда років тому, що трохи не збігається з припущеннями вчених.

Читайте також: 

Озеро, як відзначають дослідники Марса, являє собою не єдину водойму на червоній планеті, так як входить в складну систему, що складається з різних річок, підземних джерел і озер. У цій складній схемі, впевнені вчені, знаходяться також бактерії і водорості.

Відзначається також, що дослідження, які проводилися раніше, дають можливість підтвердити те, що на Марсі містилася рідина, однак склад її схожий з кислотою для літієвих батарей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button