Земля

Скільки потужності треба, що б перед Мойсеєм розступилося море?

В Університеті Лестера підрахували, скільки ватт знадобилося б, щоб розкраяти Червоне море, і скільки ньютонів, щоб утримувати його весь час, потрібний для переходу з берега на берег, як у біблійній легенді.

У традиційному передноворічному випуску журналу британського Університету Лестера Journal of Physics Special Topics студенти-фізики розбирають з точки зору науки найрізноманітніші явища, знайомі нам по книгам і фільмам. В одній зі статей під назвою «Потужність для дива» фізики звернулися до біблійної історії про перехід Мойсея зі своєю паствою через Червоне море.

Відповідно до Старого заповіту, Мойсей махнув палицею, піднявся сильний вітер, який підняв морські води стіною, створивши прохід, по якому ізраїльтяни змогли перейти від Єгипту. Фізики підрахували величину потужності, яка була б потрібна, щоб зробити подібне. За їх даними, це близько 5,73*1013 Ват.

Для порівняння: потужність ракети на зльоті приблизно на п’ять порядків менше. Також вони порахували, скільки сили в ньютонах знадобилося б для утримання водної стіни на час проходу втікачів на інший берег. Це 8,63*1012 ньютонів. Для порівняння повітря тисне на кожного з нас з силою приблизно в 2*105 ньютонів.

Точне місце переходу, про який говориться в Біблії, до цих пір є предметом суперечок учених. Автори роботи прийняли за основну версію перехід через Акабську протоку. Моделювання за допомогою Google Earth показало, що відстань, яку потрібно було перетнути ізраїльтянам, дорівнює приблизно 19,03 км. Глибина моря в цьому місці становить від 70 до 205 метрів.

Виходячи з цих даних, вчені змогли підрахувати, яка потужність вітру потрібна була б, щоб створити прохід шириною приблизно в 800 метрів. Щоб зрозуміти, скільки часу вітру довелося б утримувати прохід відкритим, щоб змогло пройти близько 2,4 млн осіб, вчені взяли до уваги середні розміри людського тіла, мінімальну дистанцію між людьми при ходьбі і середню швидкість ходьби. Всього знадобилося б 6,46 години, підрахували фізики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments