Технології

Послухайте, як звучить центр нашої галактики Чумацький Шлях

Ультразвукове зображення Галактичного центру з використанням даних космічних телескопів НАСА «Чандра», «Хаббл» і «Спітцер» перевели в оригінальну композицію з нотами і партитурою.

Протягом тисячоліть музиканти шукали натхнення в небесах. В рамках нового співробітництва вчені і композитори використовували дані телескопів НАСА для створення оригінальної музики.

З 2020 року в рамках проекту «соніфікації» в рентгенівському центрі НАСА «Чандра» дослідники переводять цифрові дані, отримані телескопами, в ноти і звуки. Так фотографії космічних об’єктів можна сприймати за допомогою слуху, а не тільки очей.

В рамках нового етапу проекту ультразвукової обробки вчені у співпраці з композитором Софі Кастнер розробила версії даних, які можуть відтворити як професійні музиканти, так і любителі.

«Це схоже на написання вигаданої історії, яка багато в чому заснована на реальних фактах, — пояснює Кастнер. — Ми беремо дані з космосу, які перетворили в звук, і надаємо їм новий вигляд».

Пілотна програма фокусується на даних з невеликої області в центрі нашої галактики Чумацький Шлях, де знаходиться надмасивна чорна діра. Рентгенівська обсерваторія НАСА «Чандра», космічний телескоп «Хаббл» і «Спітцер», який вийшов з ладу, вивчали цей регіон, ширина якого становить близько 400 світлових років.

«Ми працюємо з даними, отриманими в рентгенівському, видимому і інфрачервоному світлі, протягом багатьох років, — розповіла Кімберлі Арканд, фахівець з візуалізації “Чандра” і початківець вчений-технолог. — Переведення цих даних у звук було великим кроком, і тепер разом з Софі ми знову пробуємо щось абсолютно нове для нас».

В процесі ультразвукової обробки даних комп’ютери використовують алгоритми для математичного зіставлення цифрових даних, що надходять з цих телескопів, зі звуками, які може сприймати людина. Однак музиканти мають більші можливості, ніж комп’ютери.

Кастнер вирішила зосередитися на невеликих ділянках зображення, щоб зробити дані більш зрозумілими для людей. Це також дозволило їй створити прожектори на певних частинах зображення, які легко не помітити при відтворенні повної ультразвукової обробки.

Результатом цього пробного проекту стала нова композиція, заснована на реальних даних телескопів НАСА, але з людським підходом.

Робота Софі Кастнер «Галактичний центр» називається «Там, де сходяться паралельні лінії». Якщо ви музикант і хочете спробувати зіграти цей твір вдома, ознайомтеся з нотами за посиланням. А послухати дану композицію можна на кадрах нижче.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button