Людина

Пластмасове пакування сприяє ожирінню

Хімічні речовини, що містяться в вінілових підлогових покриттях, упаковках і скатертинах, також їх можна знайти в їжі, і ці речовини можуть негативно вплинути на вагу, попереджають вчені з Центру Гельмгольца з дослідження навколишнього середовища в Німеччині. Мова йде про фталати, які потрапляють в організм і можуть вплинути на гормональну систему людини. Це може змінити метаболічні процеси людини і викликати збільшення ваги, особливо серед жінок.

ca89ce4750280bd7f6cf421f8723f5f5

Відповідно до цифр, один з двох дорослих в Німеччині має надлишкову вагу. Крім того, 15% німецьких дітей і підлітків мають зайву масу тіла, і ці цифри викликають тривогу, так як кожен кілограм зайвої ваги збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, ушкодження суглобів, хронічного запалення і раку, а кількість людей з надмірною вагою постійно збільшується у всьому світі. Надмірна вага традиційно пов’язується з нездоровим харчуванням, відсутністю вправ та генетичними факторами, але забруднювачі навколишнього середовища – в тому числі фталати – також можуть бути причиною набору ваги.

Фталати зазвичай потрапляють з упаковки жирних продуктів – таких, як сир або ковбаса – в організм. В даний час фахівці дуже мало знають про те, як саме фталати впливають на організм і як вони можуть впливати на вагу тіла, тому німецькі вчені хотіли точніше розібратися в цьому питанні. Вони виявили, що фталати можуть втручатися в метаболізм і гормональний баланс, прокладаючи шлях для збільшення ваги. Попереднє дослідження показало, що миші, які отримували фталати у питній воді, набрали значну кількість ваги, особливо самки. Збільшення ваги спостерігалося навіть при дуже низьких концентраціях даних речовин.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button