Технології

Компанія Boeing розповіла про створення надлегкого металу

Вперше матеріал під назвою «мікрорешітка» згадали в журналі Science ще в 2011 році. Незважаючи на те, що матеріал створений з металу, він у 100 разів легше, ніж пінопласт. Досягти цього дослідникам вдалося завдяки гратчастій структурі, через що він на 99,9% складається з порожнин, заповнених повітрям. Відео, яке компанія Boeing опублікувала на своєму офіційному каналі кілька днів тому, розповідає про те, як вчені розробили цей дивовижний матеріал.

42a47d529abcd76648bb2b2c7666aadd

Шматок мікрорешітки можна покласти на верхню частину кульбаби, при цьому рослина не прогнеться під вагою цього металевого матеріалу. Вчені з HRL Laboratories більше чотирьох років працювали над тим, щоб досягти подібних властивостей металу, надихаючись у своїх дослідженнях різними матеріалами, включаючи людські кістки, які також пористі всередині. Людський скелет завдяки цьому досить міцний і легкий. Єдина відмінність мікрорешітки і наших кісток полягає в тому, що пори всередині кістки розташовані хаотично, а новий матеріал має строго впорядковану структуру порожнин.

Потенційно цей матеріал можна використовувати в різноманітних областях, проте учені поки не поспішають заглядати в майбутнє. Перше, що спадає на думку, дивлячись на назву компанії Boeing, це зменшення ваги різних деталей літаків, що автоматично призведе до економії палива. Слідом за авіаційною промисловістю, мікрорешітка може знайти застосування в космічних програмах, де вага космічного корабля критично важлива. Компанія General Motors тим часом планує використовувати новий матеріал в автомобілебудуванні. Що ж, подивимося, що з усього цього вийде через кілька років.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button