Технології

Диво-матеріал для термо-одягу

Група дослідників зі Стенфордського університету створила диво-матеріал, одна сторона якого завжди тепліша від іншого боку. Такий матеріал може стати основою термо-одягу, який дозволить вам охолодитися у спекотний день або зігрітися в холодну погоду без будь-яких додаткових витрат енергії. Крім одягу такий матеріал можна використовувати в електронних пристроях для підтримання їх температури в допустимих межах.

Схема матеріалу

Новий матеріал складається з шарів поліетилену, вуглецю і міді. Така багатошарова структура є свого роду тепловим напівпровідником, дозволяючи теплу переміщатися з однієї сторони на іншу і не дозволяючи цього в зворотному напрямку. Холодною стороною цього матеріалу є вуглецева сторона, яка інтенсивно поглинає тепло у вигляді інфрачервоного випромінювання.

Характеристики матеріалу

А мідна сторона, як не важко здогадатися, є більш теплою, оскільки напівпровідник не пропускає тепло в напрямку від міді до вуглецю. При деяких умовах різниця температур холодної і теплої сторін може досягати 6.5 градусів Цельсія, що є грандіозним показником для обладнання, що не потребує жодного зовнішнього джерела енергії.

Розширення зони теплового комфорту

Звичайно, пройде ще чимало часу, перш ніж ви зможете купити одяг з такого термоматеріала в найближчому магазині. Поки це все є лише демонстрацією того, як інноваційні матеріали можуть стати одним із видів розв’язання деяких енергетичних проблем людства.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button