Технології

Цегла з місячного пилу (відео)

Німецькі фахівці створили цеглини з матеріалу вулканічного походження, що імітує місячний пил. Для пошарового спікання були використані сонячні концентратори, а також ксенонові лампи в тих випадках, коли погода була хмарною. За словами вчених, подібним чином можна буде створювати будівельні блоки для зведення місячної бази, повідомляє Європейське космічне агентство.


Цегла створювалася на столі пошарово. Товщина кожного шару становила 0,1 мм. Матеріал спікався при температурі 1000 градусів Цельсія. Цегла розміром 20х10х3 см була вироблена за 5 годин.

Під час експерименту в лабораторії Німецького центру авіації та космонавтики в Кельні використовувалася установка 147 дзеркал, а також кілька ксенонових ламп які застосовують в проекторах.

Отримані цеглини мали міцність, порівнянну з міцністю гіпсу. У деяких блоків виявилися пошкоджені краї, які остигали швидше, ніж середина.

Створення цеглин проводилося в звичайних умовах земної атмосфери. У майбутньому фахівці спробують надрукувати блоки у вакуумі і при високих температурах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button