Технології

Перший у світі острів, який цілком перейшов на поновлювані джерела енергії

Іспанський острів збирається стати першою в світі територією, що одержує усе свою енергію з поновлюваних джерел. Це відбудеться до кінця року, коли вітрохвильова електростанція Горона де В’єнто запрацює на повну потужність. Йдеться про острів Ель Хьерро – найменший з Канарських островів біля атлантичного узбережжя Африки.

spainslarges

«Потужність електростанції зростатиме поступово. До кінця року, якщо все пройде нормально, ми зможемо покрити 100 % потреб 11000 мешканців острова в електроенергії», – говорить прес- секретар проекту Христина Моралес (Христина Моралес).

Читайте також: В Австралії побудують найбільшу хвильову електростанцію

Кожна з двох наборів турбін (одна приводить в дію вітер, друга – морські течії) має потужність в 11,5 мегават – що з лишком покриває потреби остров’ян (навіть у пікові години там споживається не більше 8 мегават енергії).

«Невеликий (278 км2) острів вулканічного походження – ідеальне місце для випробування повністю поновлюваних джерел енергії», – додала Моралес.

Вартість проекту склала 80 мільйонів євро; місцева влада планує «повернути» цю суму за 20 років. Крім того, очікується, що щорічні викиди СО2 на острові скоротяться на 18 700 тонн, а споживання дизеля – на 6000 тонн.

Читайте також: Топ-10 країн, що використовують вітроенергетику

Владі острова належить акцій електростанції 60 %, 30 % – енергетичної компанії Endesa (дочірньому підприємству італійської групи Enel), 10 % – місцевому технологічному інституту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. Майбутнє – за моїми іоносферними електростанціями .You Tube Іоносферна електростанція ( модель )

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button