Технології

Розчинний біоімплант охолоджує нерви, щоб блокувати біль (фото+відео)

Дослідники з північно-західного університету розробили знеболюючий імплантований датчик. М’який пристрій використовує охолодження замість ліків, щоб заглушити больові сигнали.

Фото: Northwestern University

Вчені розробили імплант, який знімає біль без використання ліків. Пристрій, описаний у статті в журналі Science Advances, може стати альтернативою знеболюючим, що викликає залежність.

Датчик являє собою біосумісний і водорозчинний пристрій. Для роботи воно обертає нерви і за допомогою охолодження викликає оніміння нервів і блокує больові сигнали в мозок. Розробники відзначають, що для активації пристрою використовується зовнішній насос. З його допомогою можна збільшувати і зменшувати інтенсивність охолодження.

Схема роботи приладу. Зображення: Northwestern University

В роботі пристрою використовується фазовий перехід рідини в газ в якості механізму охолодження. Інженери запозичили конструкцію електричної нервової манжети і замінили дроти мікрофлюїдним каналом, по якому проходить біоінертний холодоагент. Крім того, в манжету вбудований тонкоплівковий термодатчик, який контролює температуру в режимі реального часу.

Ще одна перевага пристрою – біорозчинність. Після того, як необхідність у використанні пропадає, не потрібна операція для вилучення приладу. Він природним чином вбирається в тіло.

Розробники вважають, що новий прилад стане в пригоді для реабілітації після операцій і ампутацій. Хірурги можуть імплантувати його під час медичної процедури, щоб полегшити біль пацієнта. Повідомляється, що поки випробування були проведені тільки на мишах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button