Екологія

Ситуація з забрудненням повітря в найбільших містах Європи поліпшується

Вперше проводиться спільне дослідження стану атмосфери Лондона і Парижа для визначення ефективності політики зниження шкідливих викидів, що проводиться протягом останніх 12 років.

У статті, опублікованій в журналі Environmental Pollution, дослідники з Королівського коледжу Лондона і Ейрпаріф повідомляють, що, незважаючи на всі докладені сили, стан атмосфери обох міст не відповідає цільовим показникам по вмісту в ній діоксиду азоту і зважених часток, встановленими Всесвітньою Організацією охорони Здоров’я.

У загальноєвропейських масштабах і на місцевому рівні існує безліч стратегій, спрямованих на боротьбу зі забрудненням повітря. Дане дослідження показало, що з 2010 року це призвело до помітного поліпшення в частині концентрації діоксиду азоту та зважених частинок в обох містах. І, все ж таки, як виявилося, темпи змін недостатні для досягнення встановлених законом обмежень. Відзначається, що вздовж деяких доріг Лондона ситуація з концентрацією діоксиду азоту погіршилася з-за щільного руху.

Розглядаючи два часових відрізки, з 2005 по 2009 і з 2010 по 2016-й роки, дослідники виявили, що:

  • Попри встановлені у 2010-му році вимоги законодавства, вміст двоокису азоту в атмосфері обох міст наростав, а не знижувався. Незважаючи на більш жорсткі лабораторні тести, нові дизельні двигуни автомобілів не зуміли продемонструвати очікуваного скорочення викидів при русі. Це говорить про те, що якщо б взаємозв’язок між контролем забруднення повітря і нормами був більш якісним, це дозволило б швидше реагувати на погіршення стану атмосфери у порівнянні з очікуваним.
  • З 2010 по 2016 роки відбулося значне зниження викидів в атмосферу Лондона і Парижа, що можна пояснити введенням в дію стандартів «Євро-5» на дизельні автомобілі.
  • Є деякі дані, що свідчать про зниження концентрації діоксиду азоту в зв’язку з впровадженням нових дизельних автомобілів і автобусів, виготовлених після 2009 року.
  • Оновлення автобусних парків і маршрутів в Лондоні призвело до швидкого поліпшення стану атмосфери вздовж деяких доріг. Однак, збільшення числа мотоциклів в Лондоні з 2010 року, мабуть, скомпенсувало деякі поліпшення, пов’язані з іншими видами транспорту. Це зумовлює більш жорсткі вимоги до викидів мотоциклів в порівнянні з іншими транспортними засобами.

Доктор Гері Фуллер, дослідник забруднення атмосфери з Королівського коледжу Лондона, сказав, що скандал, пов’язаний з викидами дизельних моторів, сильно вплинув на атмосферні викиди двох європейських мегаполісів. Хоч те, що нові автомобілі пройшли жорсткі тести з вихлопним газам, під час руху по дорогах багато хто з них показали підвищені рівні забруднень, що призвело до широких довготривалих проблем з обмеженням рівня діоксиду азоту.

Він вважає, що необхідно покращувати зворотний зв’язок для того, щоб бути впевненими в тому, що заходи по обмеженню атмосферних викидів рухаються в правильному напрямку. У Лондоні відзначені деякі успіхи, особливо, в частині автобусного парку. Незважаючи на правильно обраний напрямок роботи, потрібна більш строга політика, така, як, наприклад, впровадження зони наднизьких викидів в Лондоні, для того, щоб якомога швидше поліпшити стан повітря.

Натхнення: gearmix.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть