Людина

Контактні види спорту викликають несприятливі зміни в мозку

Нове дослідження американських фахівців показало, що контактні види спорту роблять значний вплив на структуру і функціонування мозку молодих спортсменів.

Фахівці виявили, що контакт з іншими спортсменами під час занять спортом призводить до значного довгострокового пошкодження головного мозку, і чим більша кількість цих контактів, тим більш значні зміни спостерігаються в мозку.

В ході нових випробувань експерти провели сканування мозку у 65 спортсменів – 23 людини грали в контактні види спорту, де зіткнення є звичайною справою; 22 людини грали в контактні види спорту, де контакт дозволений, але не є невід’ємною частиною гри; і ще 20 людей грали в безконтактні види спорту. Команда фахівців виявила, що спортсмени, які грали в контактні види спорту, мали помітні відмінності в структурі, функціонуванні та хімічних маркерах мозку в порівнянні з тими, хто не грав в контактні види спорту.

Зокрема, між учасниками спостерігалися відмінності в структурі білої речовини головного мозку. Спортсмени, які займалися контактним спортом, також продемонстрували ознаки скорочення зв’язків між різними частинами мозку. У цих людей також була знижена активність мозку, особливо в галузях, пов’язаних із зором і руховою функцією.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button