Людина

Як позбутися запаху алкоголю з рота

Від чого з’являється запах алкоголю з рота? Чи можна визначити ступінь сп’яніння за запахом з рота? Що впливає на швидкість виведення алкоголю і чи можна позбутися запаху алкоголю з рота?

Алкоголь буває шкідливий не тільки для нашого здоров’я, але і для соціального благополуччя. Про це знає кожен, хто обізнаний про ймовірність позбутися водійських прав за залишкові проміле цієї речовини у вашому не свіжому видиху. Звідки береться запах спирту з рота, що таке проміле, як визначити алкоголь і прибрати цей запах з рота, що не дуже шанобливо іменується в народі «перегаром» – розберемося разом.

Як визначають запах алкоголю з рота

В даний час довести сп’яніння людини можна двома способами: визначити вміст етанолу в крові або перевірити рівень алкоголю у видихуваному повітрі. Повсюдно вважається, що кількість алкоголю рівне 0,3 проміле не впливає на здатність людини концентрувати увагу і керувати автомобілем. Що ж таке проміле? Це всього лише частка, що дорівнює однієї десятої частини відсотка, або однієї тисячної від цілого, в даному випадку – від літра крові, яких у людини приблизно п’ять. Рівень алкоголю більше 5 проміле відповідає ризику смертельного отруєння етанолом. На рівні однієї проміле наступають виражені зміни поведінки та управління власним тілом. Прилад для вимірювання цього показника називається алкотестер.

Алкоголь має досить цікаву фармакокінетику, тобто процес всмоктування та розподілу по організму. 20% його всмоктується в шлунку протягом години, решту – в тонкому кишечнику. Частина починає виділятися в незміненому вигляді через легені, тому спиртовий запах з рота так інтенсивний, а ще частина – таємниче зникає назавжди, так і не потрапивши в кров. Це явище називається дефіцитом резорбції, і може становити до 30% за умови наповненого шлунка.

Виведення алкоголю відбувається за рахунок ферменту алкогольдегідрогеназу в печінці. За умови відсутності вродженого дефекту цього ферменту, середня швидкість елімінації алкоголю майже не залежить від хвороб печінки і дорівнює 0,15 проміле на годину.

Запах спирту з рота не пов’язаний з прийомом алкоголю

Безалкогольне пиво, квас, кумис, спиртові настоянки лікарських трав, спиртові ополіскувачі і спреї, цукерки з алкоголем (у великій кількості), відбродивші фрукти можуть змінити результати тесту.

Поняття ендогенного алкоголю відомо і досить добре вивчено, в організмі здорової людини його кількість не може бути зафіксовано навіть професійними алкотестерами. Однак, за наявності деяких особливостей обміну речовин, можуть траплятися сплески концентрації ендогенного алкоголю. Як правило, це прийом високовуглеводної їжі, коли різко зростає активність бактеріальної та грибкової флори кишечника.

Запах перегару з рота – чи можливо позбутися

Алкоголь частково виводиться через легені, від цього виникає специфічний запах “перегару”. Замаскувати або зовсім прибрати алкогольний запах з рота досить важко. Якщо спочатку з рота з’являється запах спирту, то на ранок це, як правило, невимовний концентрат неприємних запахів. Навіть якщо вдасться обдурити чийсь неуважний нюх, вплинути на результати показань алкотестера ніяк не можна. Залишається тільки можливість прискорити виведення з організму алкоголю, щоб швидше привести себе у форму.

Якщо ви не любитель промивання шлунка в домашніх умовах, щоб прибрати запах перегару з рота скористайтеся потужним адсорбентом, що добре зарекомендували себе навіть при сильних отруєннях. На худий кінець, можна прийняти 10-20 таблеток активованого вугілля, гарненько їх розжувавши і тим самим збільшивши поверхню всмоктування.

Пийте якомога більше рідини без газу, добре підійдуть фруктові соки або звичайна вода.

Значно прискорює обмін речовин активна діяльність, навіть пробіжка, хоча стан похмілля звичайно не надихає на спорт.

Препарати лимонної, молочної чи бурштинової кислоти також прискорюють біохімічні процеси, вони містяться в квасі, апельсиновому соку.

І нарешті, сама ефективна методика: прибирати алкогольний запах з рота найкраще шляхом уникнення контакту з алкоголем. Будьте здорові!

Натхнення: www.medkrug.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button