Здоров'я

Контрацептиви третього покоління викликають тромбоз

Популярні протизаплідні таблетки збільшують ризик розвитку тромбозу глибоких вен, встановили вчені в своєму новому дослідженні.

Як виявилося, деякі популярні марки протизаплідних таблеток третього покоління, включаючи Yasmin, Femodene і Marvelon, збільшують ризик утворення тромбів, порівняно зі старими типами оральних контрацептивів. Принцип дії протизаплідних таблеток полягає в тому, що спеціально підібрана комбінація гормонів змінює гормональний фон жінки і гальмує овуляцію – дозрівання і вихід яйцеклітини.

Контрацептиви третього покоління викликають тромбоз

Вони також сприяють зміні біохімічного складу слизу, що виробляє шийка матки: роблять її більш щільною і в’язкою, в результаті чого вона погіршує рухливість сперматозоїдів. В даний час більшість жінок, що використовують цей метод контрацепції, приймає препарати третього покоління.

Однак в останньому дослідженні, проведеному у Франції, вчені виявили, що протизаплідні препарати нового покоління викликали за рік 14 випадків летальних результатів. Автори роботи підкреслюють, що лікарі повинні попереджати своїх пацієнток про подібний ризик при прийомі контрацептивів, а також не повинні прописувати нові контрацептиви жінкам, що входять до групи ризику утворення тромбів. Необхідно ретельно вивчити історії хвороб для виявлення подібних ризиків.

Контрацептиви нового покоління користуються популярністю, так як викликають меншу кількість побічних ефектів, ніж протизаплідні препарати попередніх поколінь.

В інших роботах на аналогічну тему вчені порівнювали більш старі препарати, що містили гормон левоноргестрел, і препарати останнього покоління на основі дроспіренону, нового синтетичного гормону. У результаті було виявлено, що серед жінок, що приймають левоноргестрел, захворюваність тромбозом становила 12,5 випадків на 100 000 жінок, в той час як прийом нових препаратів на основі дроспіренону підвищував ризик розвитку тромбозу до 30,8 випадків на 100 000 жінок.

Тромбоз глибоких вен (ТГВ) – захворювання, при якому в глибоких венах (зазвичай в області гомілок, стегон і тазу) утворюються кров’яні згустки (тромби). Цей стан небезпечний тим, що тромби можуть відірватися і рухатися по кровоносних судинах через серце, поки не зупиняться в судинах легенів.

Натхнення: www.medlinks.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button