Екологія

Коралові рифи воскреснуть за допомогою «музики»

Знайдено недорогий і ефективний спосіб збереження рифів. Вчені встановили, що оздоровити вмираючі рифи можна за допомогою звуків.

Коралловые рифы воскресят с помощью "музыки"

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в Nature Communications, звуки життя здорового рифу, будучи відтвореними на вмираючому рифі, можуть оздоровити його. Вони є, свого роду, принадою для риб, без яких жоден риф на планеті не може існувати.

Протягом шести тижнів дослідники з Великобританії і Австралії відтворювали аудіозаписи через підводні гучномовці на мертвих ділянках Великого бар’єрного рифу Австралії. Записи були зроблені на здорових рифах — це типові для процвітаючих спільнот коралів звуки, включаючи ті, які видають риби, креветки, молюски та інші мешканці рифу. Запис діє на молодих риб та інших мешканців, як приманка, завдяки якій тварини залишаються на рифі, дозволяючи йому вижити.

Згідно з результатами експериментів, на рифах, де відтворювалися звуки життя, в результаті виявилося вдвічі більше риб. Вчені також виявили, що в місцях проведення експерименту спостерігалося більше біорізноманіття у порівнянні з контрольними ділянками, а нові мешканці, які припливли на риф, як правило, залишалися там жити.

Повернення риб на мертві та вмираючі рифи не зможе компенсувати завдану людиною шкоди. Але цю методику можна використовувати спільно з іншими, як, наприклад, пересадка нових коралів, в тому числі їх термостійких штамів.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»