Екологія

Вчені показали, як корали поглинають забруднювачі

Морські забруднювачі поглинаються коралами безпосередньо з морської води, а також накопичуються в їх їжі, показує дослідження KAUST (Науково-технологічний університет імені короля Абдалли). Вчені використовували найсучаснішу методику спектроскопії. Це перший раз, коли цей підхід був використаний для вимірювання накопичення забруднювачів.

Вуглеводневий забруднювач фенантрен спостерігався, щоб вчені могли побачити, як він накопичується в коралових тканинах. Колонії коралів вирощували в симуляторі AIMS National Sea Simulator протягом двох тижнів, перш ніж вони зазнали впливу фенантрену, який часто використовується в якості моделі забруднення нафтою.

Дослідники використовували фенантрен двома шляхами. Вони згодовували його мікроводоростям, які потім були поглинені коралами, а також піддавали корали впливу фенантрену безпосередньо в морській воді. Щоб відстежити поглинання і накопичення фенантрену, вони мітили його нерадіоактивним важким ізотопом вуглецю (13C). Потім використовували метод спектроскопії, щоб виміряти кількість 13C в тканинах коралів протягом шести днів.

Аналіз показав, що корали накопичують однаково загальну кількість фенантрену як завдяки дифузії з морської води, так і внаслідок поглинання їх їжею. Однак швидкість поглинання була вищою при впливі морської води, ніж при годуванні.

Корали поглинають забруднювачі морської води як прямо, так і опосередковано.

Фрагменти, які зазнали впливу нафтового забруднювача фенантрену порівнюють з показником кольору на таблиці здоров’я коралів, щоб виявити ознаки порушення знебарвлення. Надано: AIMS Флоріта Флорес

Розуміння всієї динаміки цього процесу триває. У команди заплановані експерименти з вивчення виділення забруднювачів коралами, а також ролі інших гравців в харчовому ланцюгу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button