Людина

Вчені виявили рецептор мозку, що сприяє зниженню ваги

Механізм головного мозку, що дозволяє людині підтримувати нормальну температуру тіла, може також виявитися ключем до прискореної втрати зайвої ваги. Такі дані наводяться в результатах дослідження вчених.

Фахівці провели експеримент з лабораторними мишами, даючи їм обмежену в калоріях їжу. В результаті було встановлено, що блокування рецептора головного мозку, який, як правило, регулює температуру тіла, викликало значне зниження ваги піддослідних гризунів. Тепер вчені планують додатково вивчити отримані в ході дослідження результати, щоб оцінити можливість їх потенційного використання в лікуванні ожиріння, яке вже давно називається фахівцями ВООЗ серед глобальних проблем здоров’я населення Землі. Ожиріння, в останні роки стосується практично всіх без винятку вікових і соціальних груп, підвищує ризик розвитку небезпечних захворювань серцево-судинної системи, що приводить до діабету, інсультів і навіть онкологічних захворювань.

Нове дослідження показує, що близько половини їжі, що вживається людиною щодня, використовується організмом як джерело енергії для підтримки температури тіла, стверджують вчені. Однак, як тільки їжі стає мало, організм пристосовується, відключаючи функцію підтримання температури і обмежуючи витрату енергії. Разом з тим, перестає спалюватися жир, тобто гальмується процес втрати ваги. Тепер фахівці планують підтвердити версію, відповідно до якої блокування зазначеного рецепта у людини може привести до продовження спалювання зайвої ваги навіть у тому випадку, якщо організм почне отримувати значно менше їжі, ніж раніше.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button