Людина

Вчені: Однакова їжа сприяє довірі

Вчені з Чиказького університету (США) в ході досліджень виявили, що коли люди їдять однакову їжу між ними автоматичні підвищується рівень довіри.

Під час експерименту піддослідним необхідно було зав’язати знайомство з абсолютно чужою людиною, після чого зробити все можливе, щоб вона відчула довіру. Разом з цим учасникам видали гроші, які потрібно було передати незнайомцю, той в свою чергу повинен був інвестувати ці кошти і отримати подвійну суму. Після цього він приймав рішення, скільки грошей повинен повернути людині, у якої взяв.

Але перш ніж розпочати експеримент, вчені запропонували учасникам два види солодощів. Як виявилося, люди, які вибрали однакові цукерки, надалі віддавали суму більше покладеної. Дослідники зробили висновок, що однакова їжа встановлює якийсь невидимий контакт між людьми, а також знижує психологічну напругу.

У зв’язку з цим експерти порадили організаторам заходів взяти до уваги результату експерименту. Як мінімум, можна обмежити кількість поданих страв, щоб учасники як можна частіше вживали однакову їжу, таким чином між ними виникне довіра і співпраця може значно зрости. Вчені відзначили, що однаковий одяг не дає такого ж ефекту.

Кнопка «Наверх»
Закрыть