Людина

Мозок підлітка: як зрозуміти молоде покоління

Яким би розумним і начитаним не був підліток, які б відмінні оцінки він не отримував у школі, уміння міркувати і приймати розумні рішення — не те, в чому він може досягти успіху, принаймні, до певного віку.

Мозг подростка: как понять молодое поколение

Раціональна частина мозку досягає свого повного розвитку лише до 25 років.

Більш того, нещодавні дослідження прийшли до висновку, що мозок дорослих людей і підлітків працює по-різному. Дорослі задіють у своєму розумовому процесі префронтальну кору — частина мозку, що відповідає за раціональність, принятя рішень і розуміння довгострокових наслідків. Підлітки обробляють інформацію за допомогою амигдалин — частини мозку, що відповідає за емоції.

У мозку підлітка зв’язки між емоційним центром і центром прийняття рішень все ще знаходяться в стадії розвитку і не обов’язково на одному рівні. От чому, коли підлітки відчувають потужний емоційний стимул, вони не можуть пізніше пояснити, про що вони думали. Вони не стільки думали, скільки відчували.

Що робити батькам?

Батько — головний приклад для наслідування дитини. Зрозуміло, друзі теж справляють на них великий вплив, але те, як ви ведете себе і як підходите до виконання своїх обов’язків, справляє на них глибоке і тривале враження.

  • Обговорення наслідків їх дій допомагає підліткам пов’язувати імпульсивне мислення з фактами. Це допомагає мозку створювати взаємозв’язки і слідувати встановленою схемою.
  • Нагадуйте підліткам, що вони витривалі і компетентні. Оскільки вони постійно перебувають в поточному моменті, підліткам буває складно зрозуміти, що вони здатні змінити негативні ситуації. Варто нагадувати їм про труднощі, що здавалися нездоланними і трагічними в минулому, які з плином часу розв’язалися і привели до позитивних результатів.
  • Дізнавайтеся про речі, які хвилюють вашого підлітка. Це не означає, що ви повинні стати фанатом хіп-хопу, але прояв вашого інтересу до речей, які представляють для нього цінність, продемонструє вашу зацікавленість у ньому, як особистості.
  • Дізнайтеся у підлітка, якщо він хоче, щоб ви вживали заходів, коли він звертається до вас зі своїми проблемами, або хоче просто виговоритися і бути почутим.

Батьки часто реагують на проблеми своїх дітей роздачею порад або звинуваченнями. Але це змусить підлітка закритися і надалі менше ділитися своїми переживаннями і труднощами. Вам, як батькам, варто оточити його емоційним комфортом і безпекою для одкровень, щоб залишитися близькою і довіреною людиною.

Ознаки проблеми

Для підлітків природно відчувати себе пригнічено або не в дусі протягом декількох днів. Але якщо ви помічаєте суттєві зміни в настрої або поведінці своєї дитини протягом двох тижнів, це може вказувати на більш серйозну причину, включаючи депресію.

Якщо ви запідозрили у своєї дитини депресію, не відкладайте звернення за професійною психологічною допомогою. Депресія — серйозне порушення, яке може мати небезпечні для життя наслідки без належного лікування.

Ваш підліток потребує вашої допомоги, навіть якщо він в цьому не зізнається. Розуміння його розвитку допоможе вам підтримати його на шляху дорослішання і перетворення у відповідального й незалежного дорослого.

Натхнення: zdorovie.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button