Людина

Рівень задоволеності життя не залежить від наявності дітей: дослідження

Останнім часом все більше людей роблять усвідомлений вибір не заводити дітей. Батьківство — це важкий процес, в якому не всі знаходять радість, і як показало недавнє дослідження, дорослі, у яких немає дітей, так само щасливі, як і ті, у кого вони є.

Психологи з Мічиганського державного університету провели опитування серед 1000 людей, запитавши їх про рівень задоволеності життям і кількості дітей. Автори дослідження відзначають, що їх робота унікальна, через те, що при аналізі відповідей «не-батьки» були розділені на три категорії: чайлдфрі (люди, які усвідомлено вибирають жити без дітей), ще НЕ-батьків (людей, які, ймовірно, заведуть дитину в майбутньому), безплідних людей. Дженніфер Уотлінг Ніл, автор роботи, сказала: “попередні дослідження просто об’єднали всіх не-батьків в одну категорію, щоб порівняти їх з тими, у кого є діти”.

Після виключення демографічних відмінностей з аналізу, результати показали, що між чотирма типами людей (трьома не-батьками й батьками) не було різниці в рівні задоволеності життям. «Ми також виявили, що чайлдфрі були більш ліберальними, ніж батьки, і що люди з дітьми ставилися до бездітних пар менш тепло, ніж вони до них“, – зазначають автори.

Крім результатів, пов’язаних із задоволеністю життям і особистісними рисами, дослідження виявило, що останнім часом кількість людей без дітей тільки збільшується. “Ми виявили, що більше одного з чотирьох людей у Мічигані ідентифікували себе як чайлдфрі, ці дані набагато вище рівнів попередніх досліджень. Раніше цей показник становив всього від 2% до 9%, зараз же 27%». 

Безумовно це дослідження не можна назвати універсальним, проте воно відмінно показує тенденцію, яка з’являється в сучасному суспільстві.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button