Здоров'я

Коронавірус в Україні статистика та найсвіжіша інформація

Епідемія COVID-19 продовжує крокувати Україною забираючи життя сотень людей. Коронавірус в Україні статистика стала найважливішою темою в нашій країні. Найбільше хворих фіксують у Західній Україні. Серед регіонів з найгіршою епідеміологічною ситуацією залишаються Львівська та Чернівецька області. Показник захворюваності там перевищує допустимий від МОЗ у 12 осіб на 100 тисяч населення за 7 днів. Через таку агресивність вірусу більшість областей на Заході добровільно відмовились пом’якшувати карантин. Напружено протікає епідемія у Києві. Густонаселеність стає причиною масових заражень COVID-19. Друге дихання у столиці епідемія отримала після початку роботи транспорту, відкриття ресторанів, дитячих садків. У київській міській державній адміністрації побоюються, що збільшення випадків інфікування може призвести до 2 хвилі епідемії вже на початку вересня. Відносно стабільно вірус поширюється на Півдні, карантин там ослаблено майже до мінімуму. Контролюють ситуацію у Центрі та на Сході. Показники після послаблення обмежень там сильно не підскочили. На Півночі удару вірусу зазнала Чернігівська область. Кількість інфікувань у регіоні щоденно зростає. Збільшення випадків пояснюють не лише поширенням вірусу, а й нарощуванням тестування. Якщо на початку епідемії лабораторії мали можливість робити по 3-5 тисяч тестів щодня, то тепер ця цифра зросла до 10 тисяч. Тестують тепер не лише методом ПЛР, а й ІФА. Цей аналіз дозволяє виявляти хворих та осіб що вже хворіли на вірус, але не були зафіксовані. У лабораторіях з допомогою ІФА виявляють антитіла, які виробляються імунною системою у відповідь на потрапляння вірусу до організму.

Амбулаторія Бориспіль №2 повертається до звичного графіку

Карантин послаблено, а отже частина бориспільських закладів охорони здоров’я може повернутися до більш-менш звичного режиму роботи. Це стосується і 2 амбулаторії.. Відразу після початку епідемії у місті прийняли рішення на час карантину перепрофілювати амбулаторію у суто дитячу. До закладу були переведені лікарі Задорожня, Андріїшина, Коростильова, Гапон. Це було зроблено, щоб розподілити потоки дорослих та дітей у місті. Таким чином вирішили вберегти дітей від контактів з людьми старшого покоління і мінімізувати для них ризики захворіти на. До того ж лікарі змогли сконцентруватись тільки на захворюваннях дітей і надати їм допомогу. Але теперь друга амбулаторія Борисполя після пом’якшення умов карантину, зменшила кількість лікарів й перейшла на звичний режим роботи. Зараз тут працюють лікарі Кумашова, Жана, Тішенко, Кацан, Бекірова та Денисюк. У будні дні сімейні лікарі працюють у 2 зміни. Частина з 8 години ранку до 13. Інші лікарі з 14 до 19 години. По парних числах Денисюк, Жана, Кацан працюють по ранковому графіку, а у непарні — по вечірньому. Відповідно Бекірова, Тішенко, Кумачова приймають по непарних числах до 13 години, а по парних — з 14 до 19. В суботу у закладі працює черговий лікар та черговий кабінет, а у неділю тільки кабінет. Варто зазначити, що попри перехід до звичного графіку в амбулаторії відстежують статистику коронавірусу в Україні та готові у разі необхідності знову перейти на необхідний варіант приймання хворих.

Як аптеки Борисполя від коронавірусу захищають?

Ще одна необхідність при масових захворюваннях — аптеки. В Борисполі їх діє кілька десятків. Найбільша мережа — «Вітамін». Велику популярність мають «Доброго дня», «Подорожник», «Соціальна». В цілому аптеки розміщуються в центрі та уздовж вулиці Київський шлях. Основною є Центральна аптека №24. Вона одна з найбільш забезпечених ліками та єдина цілодобова у місті. Хоча на початку епідемії навіть тут було не знайти масок та антисептиків. У зв’язку з цим у містян виникло логічне запитання: Чи можуть повністю аптеки Борисполя ліками забезпечити своїх громадян? Однак, турбуватись довго не прийшлося. Ситуацію швидко поправили, і через декілька днів все необхідне для захисту населення від коронавірусу було закуплено. Мінімальний набір, який можна знайти в бориспільських аптеках сьогодні — це передусім термометр, який має бути у кожного на випадок коли потрібно виміряти температуру. Також в асортименті є одноразові маски та респіратори для захисту органів дихання від потрапляння вірусу. Ще один засіб захисту, який пропонують у Борисполі — рукавички, щоб інфекція не розносилась через руки. Окрім засобів захисту тут є ліки, які показали ефективність проти коронавірусу. Насамперед це «Азитроміцин» — антибіотик, який використовується для лікування COVID-19 у США та країнах Європи, зокрема й Україні. Варто зазначити, що цей лікарський препарат можна взяти тільки по рецепту. Тож перед тим як замовляти схожі ліки, ви маєте звернутися до свого сімейного лікаря з амбулаторії Борисполя. Важливо також не займатися самолікуванням. Якщо вас турбують якісь незвичні симптоми, телефонуйте до лікаря. Самолікування протягом тривалого може погіршити стан здоров’я, а в окремих випадках становити небезпеку для життя. Виконуйте ці прості правила, і куплені в аптеках Борисполя ліки, підуть вам тільки на користь.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button