Здоров'я

Коротка пробіжка гарантує довголіття

Всесвітня Організація охорони Здоров’я (ВООЗ) рекомендує 75 хвилин на тиждень присвячувати інтенсивним заняттям спортом, наприклад, бігу. Проте до недавнього часу залишалося неясним, чи буде користь для здоров’я, якщо приділяти спорту меншу кількість часу. Вчені з Університету Айови з’ясували: користь безумовно є. Всього сім хвилин бігу на 55% знижують ризик інфаркту та інсульту, повідомляє The Times of India. 5-10 хвилин бігу приносять такий же результат, як 15-20 хвилин фізичних вправ середньої інтенсивності. Результати дослідження показують: навіть якщо займатися спортом зовсім недовго, можна значно зміцнити своє здоров’я.

foto_cikavosti_30.07.2014-011

Дослідники протягом 15 років вивчали 55137 людина у віці від 18 до 100 років, щоб з’ясувати, чи є зв’язок між бігом і довголіттям. Ризик смерті з будь-яких причин у бігунів був на 30% нижчим. Крім того, вони на 45% рідше вмирали від серцево-судинних захворювань та інсульту.

У людей, що бігали протягом шести років і більше, ризик смерті з будь-яких причин виявився нижчим на 29%. Ризик смерті від серцево-судинних захворювань та інсульту у них був знижений на 50%. Оптимальна швидкість бігу коливалася між 12 і 13 кілометрами на годину, що зменшувало ризик розвитку інфаркту та інсульту на 60%.

Читайте також: Дослідження: горіхи запобігають захворювання серця

В середньому люди, які займалися бігом, жили на 3 роки довше. Результати не залежали від тривалості, дистанції, частоти і швидкості бігу. Не впливали на них і стать, вік, вага, стан здоров’я, куріння і вживання алкоголю. Дослідники встановили: у тих, хто бігав менше 10 кілометрів, 51 хвилини, повільніше 10 кілометрів в годину або один-два рази в тиждень, ризик смерті був нижче, на відміну від тих, хто не бігав.

Більше того, виявилося, що від бігу менше години в тиждень стільки ж користі, скільки від трьох і більше годин бігу. Біг три рази в тиждень зменшував шанс інфаркту або інсульту на 61%, що трохи більше, ніж ефект від бігу один або два рази в тиждень.

Взагалі, будь-яке помірне занаття спортом принесе організму лише корсить. Наприклад, настільний теніс або пінг-понг,  взагалі не має вікових обмежень, тому вам залишилося лише вибрати місце, де ви би займалися своїм улюбленним заняттям. Саме тому найкраще місце для гри в http://naten.org/ в Москві – це мережа клубів настільного тенісу “НаТен”!  Мінімальні ціни та висока якість обслуговування дають кращий результат!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button