Здоров'я

Названий продукт, який забезпечить здорову старість

Суспільство старіє — експерти відзначають збільшення частки літніх людей у загальній чисельності населення всіх країн. Статистики передбачають, що до 2050 року число людей віком 60 років і старше зросте вдвічі (з 962 млн до 2,1 мільярда). Тому лікарі і учені замислюються над тим, як захистити здоров’я в старості. Як показало дослідження, опубліковане в журналі The BMJ, вихід є — морепродукти.

Команда вчених під керівництвом Хейді Лай (Heidi Lai) зі Школи з вивчення стратегії харчування ім. Фрідмана при Університеті Тафтса (Бостон, Массачусетс, США) виявили зв’язок між переважанням багатих омега-3 морепродуктів і здоровим старінням — життям без хронічних захворювань та інших фізичних і психічних порушень.

Раніше проведені дослідження показали обернену залежність між споживанням продуктів з високим вмістом омега-3 і ризиком серцево-судинних захворювань.

Вчені в 1992 році відібрали для дослідження 2622 дорослих добровольців, які проживали в Сполучених Штатах, та страждали ССЗ. На початку експерименту середній вік учасників становив 74 роки. Тоді ж учені виміряли концентрацію поліненасичених жирних кислот омега-3 в крові, потім ще через 6 років і ще через 13 років. Дослідники звернули особливу увагу на кілька типів омега-3 — ейкозапентаєнову (EPA), докозагексаенову (DHA), докозапентаенову (DPA) і альфа-ліноленову (ALA) кислоти. По рівню омега-3 в крові учасників розділили на п’ять груп.

В кінці дослідження, в 2015 році, у 89% добровольців розвинулися хронічні захворювання, пов’язані з віком, або інші фізичні або психічні порушення. При цьому 11% залишилися здоровими. Аналіз показав, що у групи, що споживала найбільшу кількість морепродуктів з утримання DPA був на 24% знижений ризик нездорового старіння. У груп, в раціоні яких містилося дещо менше DPA, ризик був знижений до 18-21%.

Вчені припускають, що DPA допомагає регулювати рівень артеріального тиску і серцевий ритм, а також перешкоджає запальним процесам. Однак вони попереджають, що їх дослідження мало наглядовий характер і поки не може пояснити механізми впливу DPA на організм.

Кнопка «Наверх»