Земля

Косатки вчать один одного красти у людей рибу

Люди, що займаються рибним промислом, давно знають, що косатки абсолютно не бояться людей і спокійно можуть підплисти близько до берега і вкрасти рибу з волосіні або з мереж. І це починає турбувати фахівців, оскільки косаткам стає все важче добувати їжу самостійно.

Image by Eveline de Bruin from Pixabay

Рибалки часто помічають косаток недалеко від місць, де люди встановлюють мережі або рибалять з вудки — вони підпливають досить близько і можуть вкрасти рибу прямо з волосіні. Зокрема, такі ситуації нерідкі на островах Крозе, які знаходяться в південній частині Індійського океану.

Попередні дослідження показали, що косатки в цьому районі в основному воліють харчуватися патагонським іклом, і ця інформація дозволила місцевим рибалкам і морським вченим відстежувати так звані рибальські рейди, що проводяться косатками. Однак фахівці з часом помітили, що їх “набіги” стали частішати, тому необхідно було з’ясувати: це косаток стало більше, або вони навчилися майстерно красти?

Щоб відповісти на це питання, міжнародна група вчених провела дослідження, результати якого опубліковані в журналі Biology Letters. В ході роботи фахівці підрахували кількість косаток, що підпливають близько до людей заради риби. Щоб зробити це, дослідники вивчили велику кількість фотографій косаток, зроблених рибалками, вченими і туристами. Річ у тім, що у кожної косатки на тілі є унікальний візерунок, за яким їх можна розрізнити, відповідно, по знімках можна було визначити, скільки всього косаток запливає на цю територію.

Виявилося, що навколо островів Крозе косаток більше не стає, але зате бувалі злодії вчать своїх менш досвідчених товаришів красти у людей рибу — з 2010 по 2017 роки кількість косаток-злодіїв збільшилася з 17 до 43. Дослідники вважають, що тварини продовжать красти рибу і будуть освоювати цю навичку все швидше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments