Технології

Космічна ракета-“аутофаг” пожирає сама себе

Міжнародна команда інженерів зі Шотландії та України розробила, за їх словами, ракету-«аутофаг», яка поглинає власну структуру по мірі того, як все далі йде в космос.

Звичайно, для польотів з людьми така ракета являє доволі дивний вибір, але ось для доставки невеликих супутників це цілком розумно.

Двигун-«аутофаг», спроектований інженерами з університету Глазго і Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, буде поглинати стрижень, створений з твердого палива зовні і окислювача всередині, який буде функціонувати як основний корпус ракети.

При температурі близько 3200 градусів за Цельсієм паливо і окислювач перетворюються в гази, а вони відправляються в камеру згорання ракети. І це не тільки надає ракеті прискорення, але і сприяє виникненню температури, здатної знищити наступну порцію палива.

Варіюючи швидкість, з якою стрижень подається в двигун, команда змогла показати, що двигун буде працювати з різною потужністю.

«Ракета з двигуном-«аутофагом» буде кардинально відрізнятися від інших ракет. Паливний стрижень буде являти собою саме тіло ракети, і по мірі роботи ракета буде зменшуватися від основи до вершини. Таким чином, ми можемо підганяти розмір ракет під маленькі супутники і забезпечувати більш швидкий і адресний доступ в космос», — говорить доктор Патрік Харнкесс з університету Глазго в прес-релізі.

Щоправда, реальна ракета поки ще тільки у далекій перспективі. Поки що вченим вдалося лише на 60 секунд утримати дію ракети в лабораторних умовах. Результати досліджень опубліковані в Journal of Spacecraft and Rockets.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button