Технології

Вчені розповіли, що можна витягти з ціанобактерій

Варіація ціанобактерій збільшується щодня. Такі організми є цікавим об’єктом дослідження для наукових працівників та інженерів.

Зазначається, до них можна віднести синьо-зелені водорості, які задіють у створенні ряду матеріалів, як біопаливо або інструментів для створення хімічної речовини. Ціанобактерії забезпечують побудову білків. Організм починає працювати швидше при попаданні яскравого світла, так як витрата енергії прискорюється.

Вчені розповіли, такі бактерії споживають сонячну енергію, щоб використовувати її в якості підживлення, так як весь час випускають вуглекислий газ. Одноклітинні організми на Землі живуть мільярди років і грають найважливішу роль в кліматі. Вчені намагаються скористатися цими природними процесами для формування біопродуктів.

Якщо ж світло надходить в великих кількості, то ряд ціанобактерій уповільнює своє зростання. Вчених хвилює те, яким чином вони зможуть отримати хімічне паливо доступним способом. До речі, з цього палива створені біологічні матеріали, такі як етанол.

Група вчених на чолі з професором Бернштейном розбиралася як ціанобактерії ростуть. Під час вивчення, вони змогли виділити молекулярні сигнали, які лежать в основі організму і дозволяють зберігати високу продуктивність навіть при яскравому світлі.

Вчені довели, що організми бактерій можуть дуже швидко рости і взаємодіяти з молекулярними машинами, щоб перетворювати енергію світла і вуглекислого газу в щось нове.

Учені продемонстрували, що організм активує більше генетичних сигналів, які беруть участь у створенні сировини і в побудові білків у клітинах. Активність генів, що беруть участь у синтезі протеїну, перетворює сонячне світло в енергію. Реакція організмів на великий світловий потік відбувається за рахунок фіксації вуглекислого газу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button