Всесвіт

Космічне сміття незабаром може знищити всі супутники

Зростаюча кількість космічного сміття, що літає навколо Землі на високій швидкості, загрожує катастрофічним зіткненням з супутниками, які призведуть до колосальних економічних втрат. Вчені нагадали про цю проблему в середу, напередодні саміту, щоб скоординувати зусилля з видалення сміття.


За оцінками, на орбіті перебуває близько 170 мільйонів одиниць так званого «космічного сміття» поряд з інфраструктурою, вартістю 700 мільярдів доларів. При цьому відслідковуються тільки 22 тисячі. Уламки, що залишилися після місій, можуть бути великими, як, наприклад, відпрацьовані ступені ракет, або маленькими, як частинки фарби. Враховуючи швидкість переміщення фрагментів (понад 27 000 км/год), навіть крихітні частинки здатні серйозно пошкодити супутники.

«Проблема космічного сміття погіршується з кожним роком. Зараз через зіткнення ми втрачаємо 3-4 супутника в рік. За оцінками НАСА, ми близькі до того, щоб протягом 5-10 років втратити їх усі», — повідомив AFP Бен Ґрін, голова Австралійського центру по дослідженню космічного середовища, який проводить дводенну наукову конференцію в Канберрі.

У своїй заяві Ґрін додав, що «катастрофічний потік зіткнень, який міг би швидко знищити всі орбітальні супутники, тепер можливий», зазначивши, що збільшення кількості зіткнень збільшить і кількість уламків.
У суспільстві, яке сильно залежить від супутників, що використовуються для зв’язку і навігації, а також в таких ключових галузях, як транспорт, фінанси та енергетика, зростаюче космічне звалище може загрожувати економіці.

«Австралійська економіка повністю залежить від космосу, — сказав Ґрін. — Ми велика країна, і єдиний спосіб, яким ми можемо її обслуговувати, будь то спостереження, безпеку або пошуково-рятувальні операції, — це вдаватися до космічних технологій».

Зниження бар’єрів у сфері будівництва космічних апаратів спростило для компаній випуск власних об’єктів, повідомив експерт з космічного сміття Моріба Джа з Техаського університету. «Я вважаю, що ми на шляху до загальної трагедії», — сказав він Австралійській мовній корпорації, додавши, що велике зіткнення «неминуче», якщо не будуть вжиті заходи щодо вирішення цієї проблеми.

«Уявіть, що ви їдете по дорозі, коли навколо густий туман, і ви повинні пересуватися дуже повільно, бо не знаєте, що вас оточує. Це ідеальна аналогія з космосом прямо зараз».

За словами Ґріна, вчені розробляють технології, які будуть функціонувати через 18 місяців і дозволять відстежувати всі уламки, щоб космічний корабель міг їх обійти. Ще одна ідея — це потужні наземні лазери, які можна було б запустити у космос, щоб трохи «посунути» уламки.

Експериментальна японська місія з використанням електродинамічного «тросу» для уповільнення орбітального сміття і переведення його на більш низьку орбіту в лютому закінчилася провалом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button