Технології

Космічне сміття прибиратимуть лазером з «Зоряних воєн»

Австралійські фізики серйозно підійшли до питання зброї з майбутнього і створили прототип лазера Зірки Смерті саги «Зоряні війни». Футуристична «суперзброя» складається з декількох лазерів, які з’єднуються в один руйнівний постріл.


Для створення прототипу команда з Університету Маккуорі використовувала чистий діамант. Його розмістили в точці з’єднання лазерних променів. Завдяки цьому вдалося уникнути розсіювання світла, або «ефект Рамана», який нерідко зустрічається у звичайного лазера.

Ідея створення подібного суперлазера, звичайно, не нова, його вже не раз намагалися розробити. Однак весь час поставала проблема: матеріал, який повинен був зібрати кілька променів лазера воєдино, постійно перегрівався. В цьому і виявилося конкурентна перевага діаманта — він володіє високою теплостійкістю.

Дослідники з Австралії вважають, що вивчення можливостей суперлазера та застосування його в промислових масштабах може стати проривом у сферах військової техніки, літальних апаратів і навіть космічної галузі — автори пропонують з його допомогою прибирати космічне сміття.

Перші випробування діамантового лазера в короткому проміжку часу пройшли успішно, дослідники продовжують тестувати його в більш тривалому періоді. Поки лазер, перебуваючи тривалий час в активному стані, може створювати перешкоди в роботі безпілотників, ракет та інших невеликих об’єктів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button