Технології

Сонячна активність загрожує безпілотним автомобілям

Безпілотні автомобілі на дорогах можуть стати звичною справою в майбутньому, але поки що вони мають ряд нюансів, які потребують доопрацювання. Однією з проблем при їх експлуатації є програмні збої, викликані сонячною активністю.

Мова йде про сонячні бурі — випадкові виверження величезної кількості енергії, які можуть викликати масовий сплеск геомагнітної активності і радіації. Для водія-людини ці бурі не представляють безпосередньої загрози, але у випадку з цифровим роботом вони можуть призвести до розриву з’єднання між автомобільним GPS-навігатором і супутниками, які надають інформацію про місцезнаходження транспортного засобу для його подальшого руху.

Скотт Макінтош, директор обсерваторії в Національному центрі атмосферних досліджень в Боулдері, штат Колорадо, попереджає, що системи безпілотних машин не повинні повністю покладатися на GPS.

«Варто тільки Сонцю втрутитися, і легіони комп’ютерів, керованих комп’ютером, будуть з’їжджати з дороги і чекати відновлення з’єднання», — сказав Макінтош.

Сонячні бурі оцінюються за п’ятибальною шкалою, найпотужніші з них можуть завдати шкоди міжнародним електричним мережам, вивести з ладу супутники і радіозв’язок на сонячній стороні Землі. Центр прогнозування космічної погоди у США сповіщає про майбутню бурю комунальні служби, авіакомпанії та інші галузі промисловості, які в значній мірі покладаються на супутникові дані. Як правило, інформація поступає за 30-60 хвилин до того, як заряджені частинки досягнуть Землі.

[box type=”info” ]Гарна новина полягає в тому, що в наші дні Сонце менш активне. Його енергетичні сплески слідують 11-річному циклу, який в останній раз досягав максимуму в квітні 2014 року. Початок епохи безпілотних автомобілів, схоже, співпаде з відносно спокійним сонячним періодом.[/box]

Між тим інженери-проектувальники автоматизованих транспортних засобів вже роблять кроки, щоб перехитрити Сонце. Навігаційні системи безпілотників в основному базуються на полі датчиків з лазерними імпульсами, відомими як лидар, які зчитують найближче оточення і спілкуються безпосередньо з комп’ютерною нервовою системою автомобіля. Більш повна інформація, така як відстань до межі, зберігається в регулярно оновлюваних картах високої чіткості. Це означає, що такому автомобілю необов’язково використовувати GPS, щоб продовжувати рух.

«Принаймні, у разі сонячного впливу даних лидару буде достатньо, щоб автомобіль спокійно зупинився. Автоматизовані транспортні засоби можуть працювати досить добре, навіть якщо онлайн-підключення ускладнене», — сказав Денні Шапіро, старший директор автомобільного підрозділу Nvidia Corp., розробляє чіпи та системи штучного інтелекту для Uber Inc.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button