Технології

Вітряк-турбіна ефективніший на 600% від звичайних

Компанія SheerWind розробила оригінальну вітроелектростанцію, яка виробляє на 600% більше електроенергії, ніж традиційні.

Вітряк під назвою INVELOX відрізняється незвичайним дизайном і являє собою вигнуту трубу змінного перерізу, яка ефективно утилізує енергію вітру. Фактично, INVELOX – це набір розтрубів-повітрезабірників, які захоплюють вітер і через трубу, що звужується, підводять повітряний потік до лопатей електрогенератора. Подібний дизайн має масу переваг: конструкція безпечна, оскільки немає величезних відкритих лопатей; проста у спорудженні та експлуатації; на виході з турбіни виходить корисний (наприклад для вентиляції автомобільних тунелів) потік повітря, який є більш швидким ніж вихідний вітер.

Більше того, за заявою розробників, вітряк INVELOX буде виробляти набагато більше енергії. Досягається це завдяки стисненню і прискоренню повітряного потоку, а також меншій масі рухомих частин. Так, якщо швидкість вітру складає 16 км/год, то у трубі вітряка вона виростає до 64 км/год, а на виході з турбіни – 24 км/год. У ході експериментів, ефективність INVELOX була на 81-660% вищою, ніж у звичайних вітряків.

Вітряк INVELOX займає небагато місця і видає менше шуму, ніж звичні вітряки з відкритими лопатями 

INVELOX більш дружелюбний до навколишнього середовища, ніж звичні вітряки. Наприклад він менший за розміром, менше шумить і представляє меншу небезпеку для птахів. Крім того, встановлення INVELOX дешевше – близько 750 дол за 1 кВт потужності, що генерується або всього 1 цент за кВт * год.

Поки розробники випробовують INVELOX у різних режимах і вдосконалюють його конструкцію. Не виключено, що проста на вигляд конструкція вітряка-турбіни може змінити вигляд сучасної енергетики. Вітряки INVELOX масштабуються: їх можна використовувати, як у вигляді величезних промислових вітроелектростанцій, так і для енергозабезпечення окремого будинку.

Натхнення: http://infonova.org.ua

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


2 Коментарів

  1. Дуже цікава ідея. Колись думав собі поставити вітряк. Спеціально поїхав подивитися на діючі вітряки навколо Львова і не знайшов жодного. Люди просто повідключали їх, кажуть нема змісту. Можливо при такому варіанті буде вигідно.

  2. Ідея, як то кажуть, багата, але як бути з переорієнтацією вітрозабірників за напрямом вітру? На повертання такої “махини” піде половина отриманої енергії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button