Фото

Краса вимагає жертв або Туфлі, ходити в яких – справжнє катування

Падуки – свадебная индийская обувь с колышком между пальцев (1800 год).Падуки – весільне індійське взуття з кілочком між пальців (1800 рік).

«Краса вимагає жертв» – це вираз саме доречний до власниць ексклюзивного взуття. В усі часи знаходилися такі моделі, носіння яких здавалося справжніми тортурами. В лондонському музеї Victoria and Albert Museum представлена експозиція з унікальними незручними туфлями, що відносяться до різних історичних періодів.

Изящные туфельки для «лотосовых» ножек аристократок в средневековой Японии.Витончені туфельки для «лотосових» ніжок аристократок в середньовічній Японії.

Одні вважають взуття звичайним предметом свого гардеробу, а для інших воно – майже фетиш. У гонитві за ексклюзивними моделями, розробленими з урахуванням естетичних, але ніяк не практичних цілей, для багатьох модниць їх носіння ставало тортурами як в наші дні, так і в давні часи. В оригінальній експозиції під назвою «Взуття: задоволення і біль» («Shoes: Pleasure and Pain»), відкритої в лондонському музеї представлені понад 200 найбільш знакових туфель, які носили з давнини і до наших днів. Дивлячись на деякі з моделей, складно уявити, як в них взагалі можна було переміщатися.

Обувь на платформе (Венеция, 15-17 века.)Взуття на платформі (Венеція, 15-17 століття.)

Такі туфлі (chopines) носили у Венеції в 15-17 століттях. Спочатку подібне взуття призначалася для захисту від вуличного бруду, але, через деякий час, платформа стала показником статусу людини. Чим вищі були chopines (до 50 см), тим більш високе місце в суспільстві посідав їх власник.

Обувь из папируса и кожи (Древний Египет).Взуття з папірусу і шкіри (Стародавній Єгипет).
 

Футуристическая обувь от Zaha Hadid.Футуристична взуття від Zaha Hadid.

Відома архітектор Заха Хадід (Zaha Hadid), а тепер ще й дизайнер випустила серію майже «космічного» взуття. Не кожна модниця наважиться з’явитися на вулиці в подібному творінні.

Туфли из коллекции InvisibleNakedVersion от Аndreia Сhaves.

Туфлі з колекції InvisibleNakedVersion від Аndreia Сhaves.

Обувь, ходить в которой - настоящая пытка.

Взуття, ходити в якому – справжнє катування.

Натхнення: www.kulturologia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button