Фото

Наполовину дівчина – наполовину крокодил. Загадкова єгипетська мумія (фото+відео)

Стародавня мумія знайдена в Єгипті вперше була показана публіці, хоча виявили її ще 100 років тому.

Дивна мумія з давнього Єгипту, що об’єднує голову невідомої давньоєгипетської принцеси і голову нільського крокодила вперше виставлена на загальний огляд.

Наполовину девушка - наполовину крокодил. Загадочная египетская мумия

Згідно з легендою, після того, як принцеса була вбита крокодилом, місцевий правитель вирішив об’єднати їх в надії, що вона буде відроджена в загробному житті як крокодил.

На відміну від інших єгипетських мумій, що зберігаються в Стамбульському археологічному музеї, «двоголова» мумія була прихована від публіки в Стамбульському палаці Топкапі, після того, як Османський султан Абдулхамід II наказав це зробити в XIX столітті. Раніше вона зберігалася в Палаці Йілдіз, який тоді був резиденцією султана.

У Стародавньому Єгипті існувало кілька культових центрів крокодилів, а також великий крокодиловий некрополь. Сила крокодила була предметом захоплення. Стародавні єгиптяни поклонялися крокодилові як втіленню бога Собека і багатьох крокодилів муміфікували після їх смерті.

Наполовину девушка - наполовину крокодил. Загадочная египетская мумия

Собек був єгипетським богом сили. Він був також покровителем єгипетської армії і королівських вояків. У Собек була голова крокодила і його називали  «Володар Вод» і «Владика Файюма».

Його культ був поширений у часи Середнього царства, в період правління 12 династії і багато фараонів носили імена, похідні від імені Себек – Себекхотеп або Нефрусебек.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button